Turgutlu Belediye Başkanı Orhan Çok Sert

Turgutlu Belediye Başkanı Orhan Çok Sert

24.12.2013 14:05 | Son Güncelleme: 24.12.2013 14:05
Turgutlu Belediye Başkanı Orhan Çok Sert

Turgutlu Belediye Başkanı M. Serhat Orhan, MHP'li Manisa Milletvekili Erkan Akçay'ın Pazar günü kendisi hakkında yaptığı açıklamalara sert tepki gösterdi.

Turgutlu Belediye Başkanı M. Serhat Orhan, MHP'li Manisa Milletvekili Erkan Akçay'ın Pazar günü kendisi hakkında yaptığı açıklamalara sert tepki gösterdi.

"Bunlar fasulyeden milliyetçi, bunlar fasulyeden ülkücü" diyen Orhan konuşmasında hem CHP'ye hem de MHP'ye yüklendi. Belediye Başkanı Orhan; "2004 Yılında Bülent Arınç ile, Hüseyin Tanrıverdi, Süleyman Turgut ve dava arkadaşlarımız ile iktidarla aynı dili konuşan belediye dedik ve yola çıktık. İşte Irlamaz spor vadisi, işte 300 yataklı devlet hastanesi, işte Hasan Ferdi Turgutlu Teknoloji Fakültesi. Emniyet Müdürlüğü, Adliye Binası, onlarca öğrenci yurdu. Türkiye'de örnek gösterilen mezarlık. Daha saymakla bitmez. Geçtiğimiz gün bu sahnede Erkan Akçay bana laf atmış. Ey Erkan Akçay sen milliyetçi ve ülkücü değilsin, senin Manisa Belediye Başkanı'n da, senin Turgutlu belediye başkan adayın da kesinlikle ülkücü ve milliyetçi değil. İşte milliyetçi ve ülkücü burada, 12 Eylül öncesi mücadele etmiş senin Manisa ve Turgutlu teşkilatından bir kişi var mı? Ama işte yedi buçuk yıl milliyetçilik ve ülkücülük davasında hapis yatmış aslan gibi Selçuk Özdağ burada. Bunların hepsi fasulyeden milliyetçi, ben size söyleyeyim. Bunların hepsi fasulyeden ülkücü. Şimdi bir Cengiz Ergun adı var. Cengiz Ergun'un milliyetçilikle ülkücülükle uzaktan yakından alakası yok. Adam iyi bir sosyal demokrat. Bence MHP yanlışlık yaptı, CHP'den aday göstermeleri lazımdı. Ama bunlar öyle bir ruh ikizi olmuşlar ki, Ankara'dan geçen dönem MHP adayı Mansur Yavaş şimdi CHP'den aday olmuş. Yani Türkiye'mizin karşısında CHP ve MHP koalisyonu var. Tercihinizi ona göre yapacaksınız. Bu saatten sonra içimizde dedikodu yapan, iftira atan şerefsizdir. Adayımız kim olursa olsun, ben kendi adıma söylüyorum sonuna kadar arkasındayım." dedi.

Serhat Orhan şöyle devam etti:

"Ey MHP'li arkadaşlar buradan isim vererek söylüyorum Urganlı belediye başkanı Halil Daşkan iki sene önce bana gelip 'Manisa belediyesinden bir kuruş yardım alamıyorum, Manisa belediyesinden bir metre taş alamıyorum, Başkanım bana yardım eder misin' dedin mi ', demedin mi'. ve ben Serhat Orhan olarak Turgutlu belediye başkanı olarak, sana Urganlı'ya 10 bin metre kare taş yollara döşenmek kaydıyla, 120 tane çöp konteynırı, damperli kamyon ve mezarlık cenaze aracı verdim mi ', vermedim mi'. Halil Daşkan sen beni Urganlı'ya geldiğimde çiçeklerle karşıladın mı ', karşılamadın mı'. Şimdi söylüyorum duy Erkan Akçay duy; senin belediye başkanın Cengiz Ergun 175 gün raporluyken sen Urganlı beldene hizmet götürme adına Cengiz Ergun'a ne dedin, ne demedin' Biz AK Parti olarak bırakın kendi beldelerimizi rakip partilerin beldelerine bile yardım ediyoruz. Neden biliyor musunuz, çünkü orada yaşayan 6 bin Urganlılı bizim kardeşimiz. İşte köy muhtarlarımız burada, hepsine ihtiyaçları olan hizmetleri götürüyoruz. Biz Çepnidere Köyümüz'e de cemevi yapıyoruz. Hangi MHP'li belediye, hangi CHP'li belediye bir tane cemevi yapmıştır. Halep oradaysa arşın burada. Muhtarlarımızın emrindeyiz ama 1 yıldır değil, 3 aydır değil. 5 yıldır çöplerini topluyoruz. 10 senedir bir dedikleri iki olmuyor. Daha lafımı uzatmayacağım Turgutlu'da AK Parti devam edecek, Manisa AK Parti olacak, hükümet Ankara'da AK Parti olacak hizmet kervanı yürüyecek. 30 Mart akşamı inşallah havai fişeklerle sizi Turgutlu'da karşılayacağız." şeklinde konuştu. - MANİSA

Turgutlu Belediye Başkanı Orhan Çok Sert

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title