TURGUT ÖZAL HABERLERİ

Turgut Özal haber, Turgut Özal son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Turgut Özal - 19.6.2020
Son dakika haber... Adana'da su basan hastanenin bodrum katında mahsur kalan engelli kadını dalgıçlar kurtardı
Alınan bilgiye göre, merkez Çukurova ilçesi Turgut Özal Bulvarı'ndaki özel hastanede tedavi gören 65 yaşındaki hasta, giriş katları su basınca panikle bodrum kata sığındı.
Turgut Özal - 19.6.2020
Türk bilim insanları başkanlığındaki ekibin "sentezleme" başarısı
Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sedat Yaşar, Dr. Nesrin Buğday, Malatya Turgut Özal Üniversitesinden Dr.
Turgut Özal - 19.6.2020
Malatyalı "Baba Vahap"ın vefatı sevenlerini üzdü
İlçede ticaret ve hayvancılıkla uğraşan Küçük, 1972 yılında Milli Selamet Partisi'nin Doğanşehir'deki kuruculuğunu yaparak ilçe başkanlığı görevini yürüttü. 1983'te hemşehrisi Türkiye Cumhuriyeti'nin 8. Cumhurbaşkanı merhum Turgut Özal ile ANAP'ın kuruluşunda görev alan Küçük, partinin Doğanşehir ilçe teşkilatını kurarak ilçe başkanlığı görevini yürüttü ve bu görevini Özal'ın vefat ettiği 1993 yılına kadar sürdürdü.
Turgut Özal - 19.6.2020
İtfaiyeden kedi kurtarma operasyonu
Turgut Özal Bulvarı'nda palmiye ağacında kedi olduğunu gören vatandaşlar durumu itfaiyeye bildirdi.
Turgut Özal - 18.6.2020
Kozluk'ta 19 yerde karantina uygulaması başlatıldı
İlçede, karantina altına alınan adresler şöyle: "Tepecik Mahallesi İpekyolu Caddesi No: 2, Şemdinağa Mahallesi 523. Sokak No: 9, Şemdinağa Mahallesi 512 Sokak No: 6, Çaybaşı Mahallesi 1903 Sokak No: 8, Tepecik Mahallesi 2404. Sokak Yaşamkent Sitesi B Blok No: 17, Komando Mahallesi 709 Sokak. Kaya Apartmanı No: 93, Yamaçlı Mahallesi 828 Sokak No: 12, Tepecik Mahallesi 2514 Sokak Müftülük Lojmanı No: 1, Yukarı Güneşli Mahallesi 620 Sokak No: 28, Bekirhan beldesi Turgut Özal Mahallesi 212 Sokak No: 3, Aşağı Kıratlı köyü No: 2, No: 47, Yeni Çağlar köyü No: 151, Karaoğlak köyü No: 43, Ünsaldı köyü No: 88, Ünsaldı köyü Koyuncular mezrası No: 30, Yıldızlı köyü, Taşlıdere köyü No: 105, Kumlupınar köyü No: 29 ve Samanyolu köyü No: 32.
Turgut Özal - 17.6.2020
TBMM Genel Kurulu toplandı
Erel, Aksaray'ın yeniden il olmasında emeği geçen dönemin Başbakanı Turgut Özal'ı minnet ve rahmetle andığını belirterek, bu uğurda emek veren herkese teşekkür etti.
Turgut Özal - 14.6.2020
Haftanın tarihine bakış
Süleyman Demirel, 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın Nisan 1993'teki ölümünün ardından 16 Mayıs 1993'te, TBMM tarafından Türkiye'nin 9.
Turgut Özal - 13.6.2020
Malatya Valisi Baruş, tren kazasında yaralananları ziyaret etti
Valilikten yapılan açıklamaya göre, Baruş, ilçeye bağlı Kemerköprü Mahallesi yakınlarında saat 02.00 sıralarında iki yük treninin çarpışması sonucu meydana gelen kazada yaralanan Erdoğan Batar ve İbrahim Kaya'yı tedavi gördükleri Turgut Özal Tıp Merkezi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde ziyaret etti.
Turgut Özal - 12.6.2020
Yerli Düşünce Derneği'nden Ayasofya açıklaması
"Ayasofya Fatih'in vakfiyesi, fethin sembolüdür" Yerli Düşünce Derneği tarafından yayınlanan basın bildirisinde, şu ifadelere yer verildi: "Bilindiği gibi Ayasofya, hakkında Fatih Sultan Mehmet Han'ın vakfiyesi bulunan bir ibadet mekanıdır. Aynı zamanda fethin sembolüdür. Yalnızca Ayasofya'nın değil bütün İstanbul şehrinin biricik sahibi Türkiye Cumhuriyeti devleti ve milletidir. Bir diğer husus ise Fatih Sultan Mehmed Han Hazretlerinin bu ibadethaneyle ilgili kanunnamesi vardır ve 'burası benim vakfiyemdir' demiştir. 'Kim bu vakfın şartlarından birini değiştirerek kanun ve kurallarından birini tağyir ederse yahut vakfın tebdili ve iptali için gayret gösterirse; vakfın ortadan kalkmasına yahut maksadından ve gayesinden başka bir gayeye çevrilmesine kast ederse bütün insanların laneti üzerlerine olsun.' diyerek ferman yayınlamıştır. Resmi vazifemiz veya durumumuz ne olursa olsun, neticede biz bir Müslümanız. Hangi Müslümanın bu vakfiyeyi okuyunca ruhu ürpermez? Tabiatıyla bizim de bir buçuk milyar Müslüman gibi Ayasofya'nın ibadete açılmasını talep etmemiz meşru bir hakkımızdır. Vaktinde Balkan Paktı uğruna tartışmalı bir şekilde kurban verilen Ayasofya'ya karşı bir vefa ve iadeyi itibar borcumuz olduğunu düşünüyoruz. Nitekim bu konunun ülke hukukumuzda ve uluslararası hukukta meşru ve geçerli sebepleri vardır. Ayasofya ile ilgili ceddimiz Fatih Sultan Mehmed'in vasiyeti var. O vasiyet ve vakfiyenin harfiyen yerine getirilmesi gerektiğine inanıyoruz. Bu, hepimiz için bir an evvel yerine getirilmesi gereken önemli bir vecibedir diye düşünüyoruz." "Çavuşoğlu'nun sözleri Türk devleti ve milletinin kesin duruşudur" Bildiride, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun Ayasofya tartışmalarına ilişkin yaptığı değerlendirmelere de değinilerek, "Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu'nun altını çizerek ifade ettikleri 'Ayasofya kesinlikle uluslararası bir konu değildir. Ulusal egemenlik konusudur' tespitleri büyük Türk devleti ve milletinin bu konudaki kesin duruşudur. Evet, 1453'ten beri birilerine rahatsızlık vermeye devam ediyoruz. Dışarıdaki rahatsızları biliyoruz da içerideki çapsızları ise aziz milletimizin yüksek vicdanına havale ediyoruz. Bize göre bu ülkede kim ay yıldızlı al bayrağa sahip çıkıyorsa ve bu ülkenin kadim düşmanlarına karşı mücadele saflarında yer alıyorsa o yerlidir, millidir, bu devletin birinci sınıf vatandaşı, bu vatanın asıl sahibi ve bu büyük milletin has evladıdır. Her kim ki bu değerlere yan gözle bakıyorsa, düşmanla işbirliği içindeyse işte o bu vatanla, bu milletle bağı kalmamış köksüz, ruhsuz ve sevgiden yoksun bir mankurttur. Kuşkusuz bugün milletimizin karşısında kim varsa dün Malazgirt'te de onlar vardı. Kılıçarslan'ın, Selahaddin Eyyubi'nin, Sultan 2. Abdülhamid'in karşısında onlar vardı. Çanakkale'de, Kurtuluş Savaşı'nda Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün karşısında da onlar vardı. Adnan Menderes'in, Alparslan Türkeş'in, Turgut Özal'ın, Necmettin Erbakan'ın karşısında onlar vardı.
Turgut Özal - 12.6.2020
MTÜ Yunus Emre Enstitüsü ile işbirliği protokolü imzaladı
Malatya Turgut Özal Üniversitesi (MTÜ), Yunus Emre Enstitüsü ile bilimsel işbirliği protokolü imzaladı.
Turgut Özal - 11.6.2020
Otomobil istinat duvarından uçtu: 1 ölü, 1 yaralı
Kaza, Kocaeli'nin Çayırova ilçesi Şekerpınar Mahallesi Turgut Özal Caddesi'nde meydana geldi.
Turgut Özal - 10.6.2020
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Turgut Özal Haberleri | Turgut Özal Kimdir - Haberler - Sayfa 7 - Turgut Özal haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Turgut Özal kimdir, hayatı ve biyografisi. AVM'deki yangın söndürüldü.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 23.10.2020 00:56:54. #1.14#
title