Turgut Özal'ı Resmedip Dizüstü Bilgisayarlarını Aldılar

Turgut Özal'ı Resmedip Dizüstü Bilgisayarlarını Aldılar

Turgut Özal Düşünce ve Hamle Derneği Tarafından Türkiye Genelinde İlköğretim Okulu Öğrencileri Arasında Düzenlenen Resim Yarışmasında Dereceye Giren 10 Öğrenciye Malatya Belediyesi Tarafından Dizüstü Bilgisayar Hediye Edildi. Ayrıca Öğrencilere Burs ve Öğrencilerin Öğretmenlerine İse Para Ödülleri Verildi.

Turgut Özal'ı Resmedip Dizüstü Bilgisayarlarını Aldılar

Turgut Özal Düşünce ve Hamle Derneği tarafından Türkiye genelinde ilköğretim okulu öğrencileri arasında düzenlenen resim yarışmasında dereceye giren 10 öğrenciye Malatya Belediyesi tarafından dizüstü bilgisayar hediye edildi. Ayrıca öğrencilere burs ve öğrencilerin öğretmenlerine ise para ödülleri verildi.

Sabancı Kültür Sitesi'nde düzenlenen ödül töreninde konuşan Turgut Özal Düşünce ve Hamle Derneği Eşbaşkanı Galip Demirel, "Hemşehrimiz olması ile gurur duyduğumuz sevgili başbakanımız ve cumhurbaşkanımız Turgut Özal'ın vefatının üzerinden 17 yıl geçti. Aradan her geçen yıl onu sevenlerinden uzaklaştırmak yerine biraz daha yaklaştırarak sevgisini saygısını artırmaya devam etti. Türkiye'ye çağ atlatan ve Türkiye'nin değişimini gerçekleştiren büyük insanı yeni nesillere mutlaka her yönüyle düşüncesiyle, fikirleriyle, çalışmalarıyla, başarılarıyla her yönüyle unutturmamamız gerekir. Yeni nesilleri bu ülkenin yönetiminde bir Turgut Özal devri olduğu şuuruna erdirmeliyiz." dedi.

Derneğin yapılan faaliyetler için yetersiz kalması üzerine Turgut Özal Düşünce ve Hamle Vakfı'nı kurduklarını dile getiren Demirel, "Ankara'da Turgut Özal Üniversitesi'ni kuracağız. İşadamlarımız da heyecanla yatırım yapmak için bekliyorlar. Örnek bir üniversite olacak bunun bir iki yüksek okulu da Malatya'da açılacak." şeklinde konuştu.

Galip Demirel ayrıca dernek olarak merhum Özal'ı anlatmak için yapılan faaliyetler hakkında da bilgiler verdi.

Milli Eğitim Müsteşarı Muammer Yaşar Özgül, programda yaptığı konuşmada Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'in selamlarını ileterek, kurulacak Turgut Özal Üniversitesi'ne bakanlık olarak her türlü desteği vereceklerinin altını çizdi.

Programda ayrıca Vali Halil İbrahim Daşöz ve Belediye Başkanı Cemal Akın birer konuşma yaparak merhum Özal'ın ülke için yaptıkları hizmetleri ve bu hizmetlerle insanların gönlünde nasıl taht kurduğunu anlattı.

Programda ilköğretim okulu 3, 4, 5. sınıflar arasında yapılan resim yarışmasında birinciliği Kahramanmaraş Bilim Sanat Merkezi öğrencilerinden Aybüke Ece Ciğer elde etti. İlköğretim 6,7,8. sınıflar arasındaki resim yarışmasında ise birinciliği Samsun Salı Pazarı Bereket YİBO öğrencisi Nadir Akkurt elde etti.

Yarışmada dereceye giren öğrencilere hediyeleri protokol tarafından takdim edildi. Ödül törenin ardından ise çocukların yaptıkları resimlerden oluşan serginin açılışı yapılarak sergi gezildi.

Kaynak: CHA