Turan Çömez, Saadet'li Gençlere Konuştu: "Ben de Köy Çocuğuyum"

Turan Çömez, Saadet'li Gençlere Konuştu: "Ben de Köy Çocuğuyum"

Partisinden İhraç Edilen AK Parti Balıkesir Eski Milletvekili Turhan Çömez, Busa'da Katıldığı Panelde, Kendisini, Buz Dağı'na Giden Geminin Güvertesinde Feryat Eden Birine Benzetti.

Turan Çömez, Saadet'li Gençlere Konuştu:

Partisinden ihraç edilen AK Parti Balıkesir eski milletvekili Turhan Çömez, Busa'da katıldığı panelde, kendisini, Buz Dağı'na giden geminin güvertesinde feryat eden birine benzetti.

Saadet Partisi Bursa İl Gençlik Kolları Başkanlığı tarafından bu akşam Uzunoğlu Düğün Salonu'nda düzenlenen panele katılan Dr. Turan Çömez; "Siyaset hayatım boyunca hep inandığım gibi davrandım, inandığım gibi konuştum. Hayata, küçük bir Anadolu köyünde başladım, okuma-yazması olmayan bir çiftçi ailesinin çocuğuyum. Geldiğim topraklarla, büyüdüğüm insanlarla, mensubu olduğum aileyle hep gurur duydum. Bu milletin vergileriyle, bu milletin okullarında okudum. Önce hekim oldum, sonra yine bu milletin verdiği sorumlulukla milletin vekili oldum. Yeri geldi, horlandım, itildim, kakıldım, koskoca Meclis'in içinde tek başıma oturdum, ama her şeye rağmen hep milletimden yana, hep doğrulardan yana olmaya özen gösterdim. 22 Temmuz öncesinde artık 'sizlerle yolum ayrılıyor ve ben Parlamento'nun dışına, milletin içine giriyorum' diyerek yollarımı ayırdım. O günden beri köy köy, kasaba kasaba tüm Türkiye'yi dolaşıyor, milletimin derdine derman olmaya, onların gören gözü, işiten kulağı, konuşan dili olmaya devam ediyorum. Bazen kendimi buz dağına giden Titanic'in güvertesinde feryat eden birine benzetiyorum. İçeride, balo salonunda insanlar eğleniyor, gidip camına vuruyorum 'haberiniz olsun buz dağına gidiyoruz' diye. Duyan oluyor, gülen oluyor, ama ne olursa olsun ben bu feryadımı devam ettiriyorum.'' diye konuştu.

Kaynak: CHA