Tüpraş, Batman'da Şemsiye Hareketi Projesini Hayata Geçirdi

Tüpraş, Batman'da Şemsiye Hareketi Projesini Hayata Geçirdi

30.05.2008 15:00 | Son Güncelleme: 30.05.2008 15:00
Tüpraş, Batman'da Şemsiye Hareketi Projesini Hayata Geçirdi

Tüpraş Batman Rafinerisi Çalışanlarının Ürettiği "Şemsiye Hareketi Batman'da 100 Güler Yüz Projesi" Tanıtıldı.

TÜPRAŞ Batman Rafinerisi çalışanlarının ürettiği "Şemsiye Hareketi Batman'da 100 güler yüz projesi" tanıtıldı.

Projeyle, Batman'ın yakın köy ve kenar mahallelerinde, ekonomik ve sosyal yönden gelişimi zayıf olan erişkin ve çocuklara yaşam kalitesi ve becerileri kazandırılarak, sosyal yaşamlarının desteklenip toplumsal uyumların sağlanması amaçlanıyor.

Projeye Batman Valiliği, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Sağlık Müdürlüğü de paydaş olarak destek veriyor.

Proje kapsamında yapılacak etkinliklerle, sosyalleşme, kişisel gelişim, başarı gibi uzun sürede gelişebilecek becerilerin gerçekleşme sürelerinin kısaltması hedefleniyor.

TÜPRAŞ Batman Rafineri Tesisleri'nde gerçekleştirilen tanıtım toplantısına katılan TÜPRAŞ Genel Müdürü Yavuz Erkut, "Sağlık, emniyet ve çevre konusunda gerekli çalışmalar yaptık. Koç topluluğu olarak eğitim, sağlık, kültür ve sanatla anılıyoruz. Rafineri bulunan yerlerde projelere yardım ve bağışlarla katkı sağlıyoruz." dedi.

Projenin mimarı Psikolog Mustafa Solak ise Batman'da bulunan öğrencilerin sosyal hayata adaptasyonunun sağlanması için başlattıkları proje ile birçok aile ve öğrencinin ilk defa bu tür etkinliklere katıldıklarını gördüklerini dile getirdi.

Daha sonra söz alan Vali Vekili Aziz Mercan, "Ülkenin birçok bölgesinde eğitim ihtiyacı var. Devletin imkanlarıyla bu eğitim ihtiyaçlarının hepsi maalesef karşılanamamaktadır. Ülkede büyük eserler bırakan TÜPRAŞ'IN Batman'da da büyük eserler bırakacağına güvenimiz sonsuzdur. Batman halkı ve gençleri adına projelerin sürdürülebileceğini temenni ediyor, kalıcı, önemli katkılar beklentisi içerisinde olduğumuzu vurgulamak istiyorum." diye konuştu.

Ardından projenin startı için TÜPRAŞ Genel Müdürü Yavut Erkut ile Vali Vekili Aziz Mercan şemsiye açarak birlikte gazetecilere poz verdi.

Projeden 100 öğrenci faydalanacak.

Tüpraş, Batman'da Şemsiye Hareketi Projesini Hayata Geçirdi
Tüpraş, Batman'da Şemsiye Hareketi Projesini Hayata Geçirdi

Kaynak: CHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title