Tüp Deposunda Atari Salonu

Tüp Deposunda Atari Salonu

Samsun İlkadım Belediyesi, Bir Atari Salonunda Yaptığı Denetimde, Oyun Salonunun Ayrıca Tüp Deposu Olarak Kullanıldığını Tespit Etti.

Tüp Deposunda Atari Salonu

Samsun İlkadım Belediyesi, bir atari salonunda yaptığı denetimde, oyun salonunun ayrıca tüp deposu olarak kullanıldığını tespit etti.

Son günlerde internet kafelere ve atari salonlarına yönelik denetimler artırılırken bir ihbarı değerlendiren İlkadım Belediyesi zabıta ekipleri, Hastane Mahallesi'ndeki atari salonuna baskın yaptı. Yapılan denetimde oyun salonunun giriş kapısının olmadığı, içerisinde tüplerin ve soba borularının bulunduğu, ruhsat şartlarına aykırı olarak kapalı kepenk içinde faaliyet gösterdiği belirlendi. Zabıta ekipleri tarafından yapılan incelemeler neticesinde atari salonuna suç zabtı tutularak kapatılmak üzere encümene havale edildi.

Umuma açık yerlerde insan hayatını tehdit edecek unsurların bulunmaması gerektiğini vurgulayan İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürü Alaattin Öznohut, belde içerisinde denetimlerin aralıksız sürdürüldüğünü kaydetti. Öznohut, "Yaptığımız denetimde hijyenik açıdan insan sağlığını tehdit edecek bir ortam içerisinde bulunan atari salonunun ruhsat şartlarını kaybetmiş ve 'tüp deposu' olarak faaliyet içerisinde bulunması bizleri şaşırttı. Gazların basıncın etkisiyle sıkışmasından doğacak tehlikenin boyutları büyük olabilirdi. Herhangi bir olumsuzlukta buradaki çocukların hayatları tehlikeye girecek. Çok büyük ihmal" dedi.

(SAM-SA)

22.01.2007 20:14 TSİ

Kaynak: İHA