Tüp Bebek Yöntemiyle Dünyaya Gelen Üçüzlerin Kuvöz Sıkıntısı

Tüp Bebek Yöntemiyle Dünyaya Gelen Üçüzlerin Kuvöz Sıkıntısı

Bingöl'de Tüp Bebek Yöntemiyle Üçüz Bebeğe Hamile Kalan ve Üç İlde Kuvöz Bulunmaması Gerekçesiyle Adana'da Doğum Yapan 22 Yaşındaki Esra Vural ile 2 Çocuğu Taburcu Oldu. Kuvöz Sıkıntısı Nedeniyle Yaklaşık 600 Kilometre Dolaştırıldıktan Sonra İkinci Kez Götürüldüğü Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi'nde Yapılan Doğumun Ardından Özel Bir Doğum Merkezine Sevk Edilen Üçüzlerden ...

Tüp Bebek Yöntemiyle Dünyaya Gelen Üçüzlerin Kuvöz Sıkıntısı

Bingöl'de tüp bebek yöntemiyle üçüz bebeğe hamile kalan ve üç ilde kuvöz bulunmaması gerekçesiyle Adana'da doğum yapan 22 yaşındaki Esra Vural ile 2 çocuğu taburcu oldu. Kuvöz sıkıntısı nedeniyle yaklaşık 600 kilometre dolaştırıldıktan sonra ikinci kez götürüldüğü Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi'nde yapılan doğumun ardından özel bir doğum merkezine sevk edilen üçüzlerden biri Çukurova Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesine sevk edildi.

Prematüre olarak doğan erkek bebeklerden biri hastanede belli bir süre gözlem altında tutulacak.

32 yaşındaki baba Hakan Vural, biri kız üçüzlerden ikisinin durumunun iyi olduğunu, taburcu olan eşinin ve çocuklarının bir süre Adana'daki akrabalarının yanında kalacağını kaydetti.

-Olay-

Malatya'daki bir hastanede tüp bebek yöntemiyle hamile kalan Esra Vural, doğum için Bingöl'den Elazığ Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne gitmiş, burada beraberindeki eşi Hakan Vural'a kuvöz sıkıntısı nedeniyle Malatya ve Diyarbakır'a gitmeleri istendiği iddia edilmişti.

Hastaneleri arayan Hakan Vural, bu illerde kuvöz sıkıntısı dolayısıyla eşini Adana'ya getirmişti. Boş kuvöz olmadığı için ilk başta doğumu yaptırılmayan genç kadın, başka hastaneleri dolaştıktan sonra ikinci gittiği Adana'da Balcalı Hastanesi'nde doğumu yaptırılmıştı.

Doğumun ardından anne Esra Vural, Balcalı Hastanesi'nde kalırken, üçüz çocukları özel bir doğum merkezinde kuvöze alınmıştı.

Kaynak: CHA