Tunus ve Gine'den 21 Anlaşmaya İmza - Tunus

Tunus ve Gine'den 21 Anlaşmaya İmza - Tunus

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Tunus Dışişleri Bakanı Hamis el-Cihinavi ile Gineli mevkidaşı 'in bir araya gelmesi Heyetler arası görüşme Anlaşmaların imzalanması Tunus Dışişleri Bakanı Hamis el-Cihinavi'nin basın açıklaması Gine Dışişleri Bakanı Mamadi Toure'nin basın açıklaması Tunus ile Gine arasında...

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:

Tunus Dışişleri Bakanı Hamis el-Cihinavi ile Gineli mevkidaşı 'in bir araya gelmesi
Heyetler arası görüşme
Anlaşmaların imzalanması
Tunus Dışişleri Bakanı Hamis el-Cihinavi'nin basın açıklaması
Gine Dışişleri Bakanı Mamadi Toure'nin basın açıklaması Tunus ile Gine arasında farklı alanlarda 21 anlaşma ve mutabakat zaptı imzalandı.

Başkent Tunus'ta düzenlenen "5. Tunus-Gine Ortak Komitesi" çalışmalarının son gününde Tunus Dışişleri Bakanı Hamis el-Cihinavi ile Gineli mevkidaşı Mamadi Toure'nin de hazır bulunduğu imza töreni gerçekleştirildi.

İki ülke arasında teknoloji, eğitim, sanayi, sağlık, iletişim, tarım, sosyal işler, mesleki ve teknik eğitim alanlarında 21 anlaşma ve mutabakat zaptı imzalandı.

Basın mensuplarına konuşan Cihinavi, "Anlaşmalar iki ülke arasındaki ilişkileri pekiştirme ve çeşitlendirme arzumuzu göstermektedir." dedi.

Cihinavi, imzalanan 21 anlaşmanın 2002'den beri ilk kez toplanan komitenin değerli çalışmalarının bir sonucu olduğunu sözlerine ekledi.