Tunceli Seçim Sonuçları: 31 Mart Yerel Seçim Sonuçları Son Dakika - Haberler
Haberi Paylaş

Tunceli Seçim Sonuçları: 31 Mart Yerel Seçim Sonuçları Son Dakika

Haberler.com - Haberler | Güncel
Tunceli Seçim Sonuçları: 31 Mart Yerel Seçim Sonuçları Son Dakika

Türkiye, 31 Kasım yerel seçim sonuçlarına kilitlendi. Tunceli'de sandıklar açılmaya başladı ve oyların sayımı başladı. Tunceli yerel seçim sonuçlarına göre hangi aday ne kadar oy aldı? Tunceli yerel seçim sonuçları, açılan sandık sayıları ve Tunceli adaylarının aldıkları oy oranları ile Tunceli ilçelerinin detaylı seçim sonuçları bu haberimizde.

Türkiye'nin gözü kulağı 31 Mart yerel seçim sonuçlarında. Bugün Tunceli için sandığa giden vatandaşlar, Tunceli Belediye Başkanı'nı belirlemek için oy kullandılar. Şimdi ise yerel seçim sonuçları merakla bekleniyor. Son yerel seçimde vatandaşların tercihi BDP'den yana olmuştu. Peki, Tunceli seçim sonuçlarına göre hangi aday ne kadar oy aldı? Tunceli'de kim önde? Tunceli seçim sonuçları, yerel seçim sonuçları, adayların oy durumlarını merak ediyorsanız işte detaylar

31 Mart yerel seçiminde Tunceli Belediye Başkanlığı için; AK Parti'den Gökhan Arasan, CHP adına Yusuf Kenan Aydın, HDP adına Nurşat Yeşil, TKP adına Fatih Mehmet Maçoğlu, SP adına Dursun Gök, MHP'den Mücella Saler yarışacak. Toplam 9 aday, Tunceli Belediye Başkanlığı yarışında. Tunceli'de sandıklar açılmaya başladı. Şu ana kadar açılan sandık yüzdesi, sandık sayısı ve adayların oy yüzdesi şu şekilde;

Açılan Sandık Sayısı: 52/ Toplam Sandık Sayısı: 76

Fatih Mehmet Maçoğlu- TKP - 4.000 OY- %32,60

Nurşat Yeşil - HDP 3.492 OY - %28,46

Yusuf Kenan Aydın CHP - 2.562 OY - %20,88

Gökhan Arasan - AK Parti - 1.753 OY - %14,29

Mücella Saler - MHP 396 OY - %3,23

TUNCELİ YEREL SEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

2014 yerel seçim sonuçlarına bakıldığı zaman Tunceli'de seçmenlerin tercihlerinin şu şekilde şekillendiğini görüyoruz:

2014'de yerel seçim sonuçlarına göre; Tunceli Belediye Başkanlığı'nı kazanan BDP'den Mehmet Ali Bul % 42,46 oy oranı ile olmuştu. CHP'den Hızır Bahtiyar Aytaç ise % 30,80 oy oranı ile ikinci sırada yer aldı. Bağımsız aday Ali Tacar % 13,41 oy oranı ile 3. sırada, AK Parti adayı Erkan Eroğlu % 9,32 oy oranı ile 4. Sırada yer aldı.

Tunceli belediyesine bağlı tüm ilçelerin 31 Mart yerel seçimlerdeki sondakika, güncel durumlarını öğrenmek istiyorsanız Tunceli Seçim Sonuçları sayfamızı ziyaret edin.

Haberler.com - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Haberi Kaydet
500
title