Tunceli'de PKK'lılarla Çatışma Çıktı

Tunceli'de PKK'lılarla Çatışma Çıktı

Jandarma karakollarına eylem hazırlığında olduğu saptanan PKK'lı teröristlerle, güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı.

Tunceli'de PKK'lılarla Çatışma Çıktı

-tunceli'de jandarma karakollarına eylem hazırlığında olduğu saptanan PKK'lı teröristlerle, güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı. Ahpanos Vadisi'nde PKK'lıların bulunduğu bölgeler, Kobra helikopterleriyle ateş altına alınırken, çıkan çatışmanın yer yer sürdüğü bildirildi.

Tunceli'de güvenlik güçleri yaptıkları çalışma ve teknik takip sonunda bir grup PKK'lının Ovacık ve Pülümür ilçeleri arasındaki Ahpanos Vadisi'nde hareket halinde olduklarını ve bazı jandarma karakollara büyük bir saldırı için son hazırlıklarını yaptığını saptandı. Bu akşam saatlerinde tespit edilen PKK'lıların bulunduğu alanlar Kobra helikopterler tarafından yoğun ateş altına alındı. Ayrıca bölgeye Sikorsky helikopterlerle Tunceli 4'üncü Komando Tugay Komutanlığı'ndan alınan profesyonel askerler indirildi. Profesyonel birlikler PKK'lıların izini sürerek, bir süre sonra sıcak temas sağladı. Güvenlik güçleriyle PKK'lılar arasında yer yer çatışmaların yaşandığı bildirildi.

ÜST DÜZEY YÖNETİCİLERİN OLDUĞU TAHMİN EDİLİYOR

Ahpanos Vadisi'nde tespit edilen ve yer yer çatışmanın yaşandığı PKK'lı grubun içinde örgütün Tunceli ve çevresinde eylemleri yönlendirdiği sanılan üst düzey yöneticilerinin de bulunduğu tahmin ediliyor. Grupta 20'den fazla PKK'lının bulunduğu ve çıkan çatışmada ölü ya da yaralananın bulunup bulunmadığı henüz öğrenilemedi. - Tunceli