Tunceli'de İlköğretim Öğrencilerine Aşı Yapılıyor - Haberler
Haberi Paylaş

Tunceli'de İlköğretim Öğrencilerine Aşı Yapılıyor

AA - Haberler | Yerel
Tunceli'de İlköğretim Öğrencilerine Aşı Yapılıyor

Tunceli İl Sağlık Müdürü Yusuf Kenan Aydın, genişletilmiş bağışıklama programı kapsamında İlköğretim 1.ve 8.sınıf öğrencilerine aşı yapmaya başladıklarını bildirdi.

Tunceli İl Sağlık Müdürü Yusuf Kenan Aydın, genişletilmiş bağışıklama programı kapsamında İlköğretim 1. ve 8. sınıf öğrencilerine aşı yapmaya başladıklarını bildirdi.

Aydın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, program kapsamında 1. sınıf öğrencilerine difteri, boğmaca, tetanos, palio, kızamık, kızamıkçık, ve kabakulak, 8. sınıf öğrencilerine ise difteri ve tetanos aşıları yapılacağını belirtti.

Ulusal Çocuk Aşılama takvimine göre, 1. ve 8. sınıf öğrencilerinin aşılanacağını ifade eden Aydın, şunları kaydetti:

"Aşılama çalışmaları Tunceli Halk Sağlığı Müdürlüğü Bulaşıcı Hastalıklar, Çevre ve Çalışan Sağlığı Biriminin desteği ve Toplum Sağlığı Merkezlerinde çalışan sağlık personeli tarafından bölgelerinde bulunan okullarda yapılacak. Aşılama sonrası düşük derecede ateş, aşı uygulanan yerde kızarıklık ve ağrı, hafif deri döküntüsü, şişme, kızarıklık, aşı bölgesinde ısı artışı, ateş, baş ağrısı, kırgınlık, huzursuzluk gibi bazı hafif yan etkiler görülebilir. Aşıların yan etki oranları düşük olduğundan kendiliğinden düzelecektir."

Muhabir: Haydar Toprakçı

Yayıncı: Önder Felek - TUNCELİ

AA - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Haberi Kaydet
500
title