Tunceli'de Büyük Değişim, Huzur ve Turizm Kenti Oldu

Tunceli'de Büyük Değişim, Huzur ve Turizm Kenti Oldu

Tunceli'de büyük değişim, huzur ve turizm kenti oldu Kayyum Başkan Vali Tuncay Sonel'in Munzur çayı üzerinde yaptırdığı deniz kumundan kumsalın yanı sıra gezi ve surat tekneleri ile kent ayrı bir güzellik kazandı Vali Sonel: "Kahraman güvenlik güçlerimizle teröristlerle mücadelede büyük başarı...

Tunceli'de büyük değişim, huzur ve turizm kenti oldu
Kayyum Başkan Vali Tuncay Sonel'in Munzur çayı üzerinde yaptırdığı deniz kumundan kumsalın yanı sıra gezi ve surat tekneleri ile kent ayrı bir güzellik kazandı
Vali Sonel: "Kahraman güvenlik güçlerimizle teröristlerle mücadelede büyük başarı elde ettik"
"İstihdamda son sıradaydık, ilk 10'a girdik. 2 bin 500 vatandaşımıza fabrikalarda iş ve AŞ verdik"
"Huzur olunca turizm canlanıyor, Tunceli bir başka güzel oluyor"

TUNCELİ - Geçmiş yıllarda sürekli terörle anılan Tunceli'de kayyum başkan Vali Tuncay Sonel'in 1 yıllık çalışması, güvenlik güçlerinin başarılı operasyonları ile kent büyük bir değişim yaşayarak huzur ve turizm şehri oldu.
Tunceli son 1 yılda büyük değişim yaşadı. Geçtiğimiz yıllarda sadece terörle anılan Tunceli'de güvenlik güçlerinin merkez ve ilçe kırsallarında yaptığı başarılı operasyonlarla bölücü terör örgütünün bir çok sözde lider kadrosu etkisiz hale getirildi. Terörle mücadele devam ederken 1 yıl önce Vali ve kayyum başkan olarak atanan Tuncay Sonel'de kentin çehresini değiştiren çalışmalara başladı. 1 yıl içerisinde kente ve özellikle Munzur çayı üzerinde ve çevresinde yapılan çalışmalarla şehir adete turizm merkezi haline geldi. Rafting yarışlarının yapıldığı Munzur çayının 36 kilometrelik kısmının Dünya Rafting parkuru ilan edilmesi de şehre ayrı bir değer kattı. Denizden getirilen kumla yapılan kumsalın yanı sıra Munzur çayı üzerinde Antalya'dan getirilen büyük gezi tekneleri, surat motorları, gondollar ve jetskiler de kente gelen ziyaretçilere tatil keyfi sunuyor.
"Artık Tunceli huzur şehri "
Munzur nehri kıyı düzenleme çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Vali ve Belediye Başkan Vekili Tuncay Sonel;" Yürüyüş yolları, bisiklet yolları 200 bin metre kare peyzaj alın kır bahçeleri, iskelesi, yüzme platformu, deniz kumundan yaptığımız plajlarımız, Antalya'dan getirttiğimiz büyük gezi tekneleri, surat motorları, jetskileri, gondallar var. Artık Tunceli huzur şehri. Kahraman güvenlik güçlerimizle hakikaten teröristlerle mücadelede büyük başarı elde ettik"dedi.
"Huzur olunca Turizm canlanıyor, Tunceli bir başka güzel oluyor"
Kendisinin bir yıldır hem Tunceli Valiliği hemde belediye başkanlığı görevini yürüttüğünü anımsatan Sonel," Başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve bakanlarımızın büyük destekleriyle burada 1 yılda çok ciddi projeler çıktı. Kent meydanından, yer altı çarşısına, demiroluk virajından çay keyfi sokağına, hayvan barınağından sanat sokağına kadar bir çok çalışma yaptık. İstihdamda son sıradaydık, ilk 10'a girdik. 2 bin 500 vatandaşımıza fabrikalarda iş ve AŞ verdik. Yani huzur olunca Turizm canlanıyor, Tunceli bir başka güzel oluyor. Vatandaşlarımız gelsinler tatillerini Tunceli'de geçirsinler. Surat motorlarına binsinler, Munzur'un serin sularında yüzüp bu güzellikleri yaşasınlar diyorum" ifadelerini kullandı.
Vali Sonel'in zaman zaman Munzur çayında rafting yapıp, hemde surat motoru ile gezerek vatandaşlara da güven vermesi dikkat çekiyor.