Tunceli Belediyesi'nden İlaçlama Çalışmaları
Haberler » Güncel » Tunceli Belediyesi'nden İlaçlama Çalışmaları - Haber

Tunceli Belediyesi'nden İlaçlama Çalışmaları

Tunceli Belediyesi, havaların ısınmasıyla birlikte toplum sağlığını tehdit eden haşerelerin önlenmesi için ilaçlama çalışması başlattı.

Tunceli Belediyesi'nden İlaçlama Çalışmaları

Belediyesi, havaların ısınmasıyla birlikte toplum sağlığını tehdit eden haşerelerin önlenmesi için ilaçlama çalışması başlattı.


Tunceli Belediyesi'ne bağlı zabıta ekipleri tarafından, il merkezinde bulunan çöp konteynerleri, su kenarları, kanalizasyon kuyuları, yeşil alanlar gibi sinek ve haşerelerin oluşabileceği yerlerin ilaçlanmasına başlandı.


Belediye Başkanı , gazetecilere yaptığı açıklamada, halk sağlığı için başlatılan bu çalışmaların devam edeceğini söyledi.


Bul, Zabıta Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerin havaların ısınması ile birlikte sinek ve haşerelere karşı ilaçlama çalışmalarına başladığını belirterek, "Vatandaşlarımızın daha rahat edebilmesi için kent genelinde bütün mahallelerde, çöp konteynerlerinin etrafı, su kenarları, kanalizasyon logarları, tahliye kanalları, larva üretimi olabileceği alanlar, piknik alanları gibi yerlerde ilaçlama çalışmaları devam edecektir." diye konuştu.

Kaynak: AA

Manşet

Haberler