Tunçbilek Haberleri

Tunçbilek haber, Tunçbilek son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Tunçbilek 3.12.2019
TBMM Genel Kurulu
AK Parti ve MHP milletvekillerinin, Genel Kurulda termik santral düzenlemesini de içeren yasaya büyük bir öz güvenle oy verdiğini ifade eden Özel, "Yalvardık, yakardık, 'yapmayın' dedik oy verdi. Bizim milletvekillerimiz kendi ilçelerinde Afşin, Seyit Ömer, Tunçbilek, Orhaneli, Yatağan, Soma, Kangal, Çayırhan, Kemerköy ve Yeniköy'de yaşayan bebeğin ciğerini hatırlattı.
Tunçbilek: İYİ Parti Grup ToplantısıTunçbilek 26.11.2019
Tunçbilek: İYİ Parti Grup ToplantısıTunçbilek 26.11.2019
Tunçbilek 26.11.2019
İYİ Parti TBMM Grup Toplantısı
AK Parti ve MHP'nin geçen hafta bir doğa katliamına daha imza attığını iddia eden Akşener, sözlerini şöyle sürdürdü: "Özelleştirilen 15 termik santrale, 1 Aralık 2019 tarihine kadar süre verilmişti bacalarına filtre takılsın, vatandaşlarımız, çocuklarımız zehirlenmesin diye. İktidar ve küçük ortağı, torba yasaya doldurdukları teklifle bu süreyi Haziran 2022'ye kadar uzattı. Havanın, suyun, toprağın dengesinin bozulmasını devam ettirecek bu karara, hangi vicdanla imza attılar bilemem ama bildiğim bir şey var; üç beş para babası, daha çok kar edip kasalarını doldursun diye evlatlarımızın sağlığı hiçe sayıldı." Akşener, Çanakkale, Silopi, Elbistan, Karabük, Tunçbilek, Seyitömer, Soma, Sivas, Çatalağzı, Çayırhan, Muğla Yeniköy ve Kemerköy ile Orhaneli'de çocukların zehir solumaya devam ettiğini dile getirdi.
Tunçbilek 24.11.2019
Niğde'de merdivenden düşen kişi hayatını kaybetti
Niğde'de dengesini kaybederek merdivenlerden düşen kişi, hayatını kaybetti. Cumali Tunçbilek (65), Şehitler Mahallesi Dispanser Sokak'ta yürürken bir apartmanın bahçesine inilen merdivenden düştü.
Tunçbilek 22.11.2019
CHP, termik santral düzenlemesini Anayasa Mahkemesine götürecek
Özel, Afşin Elbistan, Seyitömer, Tunçbilek, Orhaneli, Çayırhan, Kangal, Soma, Kemerköy, Yeniköy, Çatalağzı ve Yatağan termik santrallarına çevre mevzuatına uyum için tanınan süre nedeniyle burada yaşayan vatandaşların kirli hava solumaya, hava kirliliğiyle ilişkili solunum sistemi hastalıkları başta olmak üzere hastalıklarla boğuşmaya devam edeceğini dile getirdi.
Tunçbilek 14.11.2019
CHP'li Bakırlıoğlu termik santrallere ek süre tanınacak olmasını eleştirdi
Bakırlıoğlu, 2013'te özelleştirilen 13 termik santrale çevre yatırımlarını yapmaları, filtre ve baca gazı sistemlerini kurmaları için bu yılın sonuna kadar izin verildiğine işaret ederek teklifin bu süreyi 2,5 yıl daha ötelediğini belirtti. Bu termik santrallerin Afşin Elbistan, Seyitömer, Tunçbilek, Orhaneli, Çayırhan, Kangal, Soma, Kemerköy, Yeniköy, Çatalağzı ve Yatağan'da bulunduğuna işaret eden Bakırlıoğlu, hava kirliliği ve buna bağlı hastalıklar ve ölümlerin bu bölgelerde yaşayanların hayatını cehenneme çevirdiğini söyledi.
Tunçbilek 13.11.2019
Kütahya'da maden ocağında 'göçük' tatbikatı (2)
NEFESLERİ KESEN TATBİKAT BAŞARIYLA TAMAMLANDI Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde sabah saatlerinde başlatılan Türkiye'nin en geniş kapsamlı Ulusal Maden Tatbikatı tüm işçilerin göçük altından çıkarılmasının ardından başarıyla tamamlandı. Kütahya'nın Tavşanlı İlçesine bağlı Tunçbilek Beldesindeki Ömerler Yer Altı Ocağı gerçeğini aratmayacak bir tatbikata ev sahipliği yaptı.
Tunçbilek: Kütahya'da maden tatbikatıTunçbilek 13.11.2019
Tunçbilek 13.11.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 21
Görüntü Dökümü --------- HDP il binası önü Teröristten gelen mektup Ayşegül Biçer'in mektubu okuması Ayşegül Biçer'in konuşması Genel ve detay Haber-Kamera: Nurettin FİDANCAN, Elif FİLİZ/DİYARBAKIR, GÖRÜNTÜ BOYUTU:  422 MB =============== Kütahya'da maden ocağında 'göçük' tatbikatı (2) NEFESLERİ KESEN TATBİKAT BAŞARIYLA TAMAMLANDI Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde sabah saatlerinde başlatılan Türkiye'nin en geniş kapsamlı Ulusal Maden Tatbikatı tüm işçilerin göçük altından çıkarılmasının ardından başarıyla tamamlandı. Kütahya'nın Tavşanlı İlçesine bağlı Tunçbilek Beldesindeki Ömerler Yer Altı Ocağı gerçeğini aratmayacak bir tatbikata ev sahipliği yaptı.
Tunçbilek: Kütahya'da maden tatbikatıTunçbilek 13.11.2019
Tunçbilek 13.11.2019
Kütahya'da gerçeği aratmayan maden ocağı tatbikatı-1
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı (ETKB) tarafından organize edilen ve Türkiye Kömür İşletmeleri (TKİ) Genel Müdürlüğü'nün üstlendiği ulusal maden tatbikatı, Kütahya Valiliği, AFAD, UMKE, Kütahya Emniyet Müdürlüğü, Tavşanlı ilçesindeki Afet Koordinasyon Kurulu'nun katılımı ile birlikte Garp Linyitleri İşletme Müdürlüğü Tunçbilek Ömerler Yer Altı Ocağı'nda sabah saatlerinde başladı.
Tunçbilek 13.11.2019
Kütahya'da gerçeği aratmayan maden ocağı tatbikatı-2
?Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından organize edilen ve Türkiye Kömür İşletmeleri (TKİ) Genel Müdürlüğü'nün üstlendiği ulusal maden tatbikatı, Kütahya Valiliği, AFAD, UMKE, Kütahya Emniyet Müdürlüğü, Tavşanlı ilçesindeki Afet Koordinasyon Kurulu'nun katılımı ile birlikte Garp Linyitleri İşletme Müdürlüğü Tunçbilek Ömerler Yer Altı Ocağı'nda sabah saatlerinde başladı.
Tunçbilek 13.11.2019
Kütahya'da "Ulusal Maden Tatbikatı" yapıldı
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından hazırlanan senaryolar doğrultusunda, Tunçbilek beldesindeki Garp Linyitleri İşletme Müdürlüğüne ait Tunçbilek Ömerler Yer Altı Ocağı'nda yapılan tatbikatta, göçük altında kalan işçilerin çıkarılması planlandı.
Tunçbilek 13.11.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 12
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı (ETKB) tarafından organize edilen ve Türkiye Kömür İşletmeleri (TKİ) Genel Müdürlüğü'nün üstlendiği ulusal maden tatbikatı, Kütahya Valiliği, AFAD, UMKE, Kütahya Emniyet Müdürlüğü, Tavşanlı ilçesindeki Afet Koordinasyon Kurulu'nun katılımı ile birlikte Garp Linyitleri İşletme Müdürlüğü Tunçbilek Ömerler Yer Altı Ocağı'nda sabah saatlerinde başladı.
Tunçbilek 12.11.2019
TKİ, Kütahya'da ulusal maden tatbikatı düzenleyecek
Acil durum bilincinin geliştirilmesi amacıyla Garp Linyitleri İşletme Müdürlüğü Tunçbilek Ömerler Yer Altı Ocağı'nda yapılacak tatbikatı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Şeref Kalaycı da izleyecek.
Tunçbilek 7.11.2019
CHP'li Kasap'tan termik santral eleştirisi
Kütahya'nın Tunçbilek, Seyitömer termik santrallerinin olduğu bölgelerde çevre mücadelelerinin devam ettiğini dile getiren Kasap, Tunçbilek ve Seyitömer termik santrallerinin bulunduğu bölgenin fotoğraflarını basın mensuplarına gösterdi.
Tunçbilek 18.10.2019
Kütahya'da çaya fuel-oil döküldüğü iddiası
Alınan bilgiye göre, sosyal medya üzerinden Tunçbilek beldesinde faaliyet gösteren özel bir şirket tarafından işletilen termik santralinden yakındaki Orhaneli Çayı'na fuel-oil döküldüğü iddialarına yönelik paylaşımlar üzerine Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile jandarma ekipleri harekete geçti.
Tunçbilek: Kaçak kömür uyarısıTunçbilek 24.9.2019
Tunçbilek 19.9.2019
Jandarmadan kaçak tütün operasyonu
Kütahya'nın Tavşanlı ilçesine bağlı Tunçbilek beldesinde, durdurulan bir araç içerisinde kaçak tütün ele geçirildi.
Tunçbilek 10.9.2019
Seyitömer Höyüğü'nde kurtarma kazısı yeniden başladı
Kurtarma kazısıyla bunun 7 milyon tonunun kullanıma alındığını, geri kalanının da çıkarılabilmesi için kazıya başladıklarını dile getiren Ünan, şöyle konuştu: "Batı Anadolu ve Orta Anadolu'nun Tunç Çağı kronolojisinin belirlenmesinde en önemli yerleşim yeri olan Seyitömer Höyüğü'ndeki kurtarma kazısı çalışmalarında Türkiye'nin değişik üniversitelerinden akademisyenler, arkeologlar, restoratör ve antropologlardan oluşan büyük bir ekip görev alıyor. 2019 yılı kazı sezonuyla şu ana dek 50 teknik personel, 150 erkek ve 70 kadın işçi olmak üzere 270 kişilik bir ekip istihdam edilmiş olup, yıl sonu itibarıyla bu sayı 300'ü bulacaktır. Çelikler AŞ sponsorluğunda gerçekleştirilen çalışmaların yıl boyu sürmesi planlanmaktadır." AK Parti Kütahya Milletvekili Ceyda Çetin Erenler, Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık, Seyitömer Linyit İşletme Müdürü Ferit Çelik, Tunçbilek İşletme Müdürü İbrahim Aydoğdu, akademisyenler ve kurum müdürlerinin de hazır bulunduğu törenin ardından katılımcılar, kazı alanını inceledi.
Tunçbilek 29.8.2019
Dha yurt bülteni-9
Tunceli'de teröristlere ağır darbe Tunceli'de güvenlik güçlerince terör örgütlerine yönelik son bir hafta içerisinde düzenlenen operasyonlarda 10 PKK'lı terörist öldürüldü, 3 TKP/ML terör örgütü mensubu sağ ele geçirildi.
Tunçbilek: Domaniç'te orman yangınıTunçbilek 24.8.2019
Tunçbilek 24.8.2019
Eski maden sahaları milyonlarca ağaçla yeşile büründü
Gelir getirici türlerle köylülere destek Terk edilmiş maden sahalarına yeniden orman vasfı kazandırılması çalışmalarına büyük önem verdiklerini dile getiren Kayım, şunları kaydetti: "Uzun yıllar yapılan madencilik faaliyetlerinin ardından teşkilatımıza Tavşanlı Tunçbilek, Değirmisaz ve KÜMAŞ bölgesindeki devredilen maden sahalarını kendi halinde bırakmıyoruz.
Tunçbilek 13.7.2019
Kapıkule'de gurbetçi yoğunluğu
Almanya'dan ailesiyle birlikte yaz tatilini Ankara'da geçirmek için gelen Mustafa Tunçbilek, yolcukluklarının rahat geçtiğini söyledi.
Şu an buradasınız: Tunçbilek Haberleri | Tunçbilek Haber - Haberler - Sayfa 3 - Tunçbilek haberleri, son dakika tunçbilek haber ve gelişmeleri burada. İki termik santralin çalışmaları geçici faaliyet belgesi alıncaya kadar durduruldu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 4.7.2020 06:15:14. #1.15#
title