Tuncay Teklifi Gülünç

Middlesbrough Patronu Southgate, Chelsea'nin Türk Futbolcu İçin Düşündüğü Rakamı Gülünç Bulduğunu Söyledi.

Tuncay Teklifi Gülünç
13.12.2008 18:01 | Son Güncelleme: 13.12.2008 18:01

Middlesbrough patronu Southgate, Chelsea’nin Türk futbolcu için düşündüğü rakamı gülünç bulduğunu söyledi. Taraftarlar "Tuncay için bize Deco ve 10 milyon Sterlin vermeliler" ifadelerini kullandı.

MIDDLESBROUGH’un teknik patronu Gareth Southgate, Tuncay Şanlı için gündeme getirilen transfer ücreti olan 8 milyon Sterlin’in gülünç olduğunu ve Chelsea’nin bir bek oyuncusu için iki kat ödediğini söyledi.

İngiltere’de Chelsea’nin Tuncay için gelecek ayki transfer döneminde teklif yapmaya hazırlandığı dile getirilirken, Southgate ünlü kulübün Türk futbolcuyu istiyorsa daha fazlasını gözden çıkarması gerektiğini ifade etti. Southgate, "Kafalarındaki rakamı okuyunca oldukça güldüm çünkü bu kulüp beklere bile iki katını ödüyor. Transfer dönemi her zaman kafa karıştırıcıdır çünkü oyuncular hakkında sürekli spekülasyonlar yapılır.

8 Milyon Sterlin az

En iyi oyuncularımızı tutmak için her şeyi yapmaya hazırız" dedi. 2007 yazında Fenerbahçe’den bonservis bedelsiz olarak alınan Tuncay’ın Chelsea’ye transfer olacağı iddiaları Middlesbrough’un taraftarları arasında da tartışma konusu oldu.

Tuncay’ın satışına karşı çıkan taraftarlar forumlarında bunu "Middlesbrough’a kötü haber" başlığıyla dile getirdi. Taraftarlardan bazıları, 8 milyon Sterlin’in az olduğunu belirtirken, "Tuncay için bize Deco ve 10 milyon Sterlin vermeliler" ifadelerini kullandı.

Kaynak: DHA

title