'Tuna Boyu' Patnos'ta Gönülleri Fethetti - Haberler
Haberi Paylaş

'Tuna Boyu' Patnos'ta Gönülleri Fethetti

CHA - Haberler | Yerel
'Tuna Boyu' Patnos'ta Gönülleri Fethetti

Ağrı'nın Patnos ilçesinde Fırat Kültür Merkezi (FKM) sanatçıları tarafından sahnelenen 'Tuna Boyu' adlı tiyatro oyunu büyük ilgi gördü.

Ağrı'nın Patnos ilçesinde Fırat Kültür Merkezi (FKM) sanatçıları tarafından sahnelenen 'Tuna Boyu' adlı tiyatro oyunu büyük ilgi gördü. Protokolün de ilgi gösterdiği oyun, izleyenleri hem güldürdü hem ağlattı.

Patnos Genç İşadamları Derneği (PAGİAD) ile Eğitim Sever Öğretmenler Derneği (PESÖDER)'ince düzenlenen organizasyonda sahnelenen "Tuna Boyu" isimli tiyatro, izleyenleri ağlattı. Kerem Şahin İlköğretim Okulu'nun çok amaçlı salonunda iki seans halinde sahnelenen oyunu ilk seansta 500 öğrenci izledi. İkinci seans ise aileler için sahnelendi. Toplam 1200 kişinin izlediği tiyatroda Romanya'da eğitim için verdiği mücadelede hayatını kaybeden öğretmenin hikayesi anlatılıyor.

Tiyatroyu, Patnos Kaymakamı Fehmi Sinan Niyazi, Patnos İlçe Emniyet Müdürü, Patnos Cumhuriyet Başsavcısı, AK Parti İlçe Başkanı Fatih Işık, Milli Eğitim Müdür Vekili Mustafa Garipoğlu ile çok sayıda bürokrat da izledi.

CHA - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
title