'tuna Boyu' Hem Güldürdü Hem Duygulandırdı - Haberler
Haberi Paylaş

'tuna Boyu' Hem Güldürdü Hem Duygulandırdı

CHA - Haberler | Kültür Sanat
'tuna Boyu' Hem Güldürdü Hem Duygulandırdı

Ankara'nın Şereflikoçhisar ilçesinde Fırat Kültür Merkezi (FKM) sanatçıları tarafından sahnelenen 'Tuna Boyu' adlı tiyatro oyunu büyük ilgi gördü.

Ankara'nın Şereflikoçhisar ilçesinde Fırat Kültür Merkezi (FKM) sanatçıları tarafından sahnelenen 'Tuna Boyu' adlı tiyatro oyunu büyük ilgi gördü. Protokolün de ilgi gösterdiği oyun, izleyenleri hem güldürdü hem duygulandırdı.

Türkiye Eğitim ve Sevgi Derneği (TESED), Maltepe Dersanesi ve Samanyolu Özel Kudret Ünal İlköğretim Okulu'nun, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle ortaklaşa düzenlediği "Tuna Boyu" isimli tiyatro gösterisini izleyenler gözyaşına hâkim olamadı.

Ticaret Lisesi Salonu'nda sahnelenen tiyatro gösterisini, yaklaşık 500 kişinin izlediği bildirildi. Salonu dolduran izleyiciler, oyunu büyük beğeni ile izledi.

Tiyatro gösterisinden önce bir konuşma yapan Şereflikoçhisar İlçe Milli Eğitim Müdürü Niyazi Düğer, öğretmenlik mesleğinin kutsallığından bahsetti. Yılda bir kez de olsa hatırlanmanın güzel bir duygu olduğunu ifade eden Düğer, "Bütün öğretmenlerin öğretmeler gününü kutluyorum." dedi.

Yurt dışında görev yapan bir öğretmenin hayatından kesitler sunan iki perdelik oyun, tek seansta oynanırken, izleyiciler oyunu ayakta alkışladı. Oyunda, 1992 yılında Anadolu'dan Romanya'ya eğitim ve Türk kültürünün kanayan yaralarını sarmak için giden gencin yaşadıkları anlatılıyor.

Protokolün yoğun ilgi gösterdiği tiyatroya, Şereflikoçhisar Kaymakamı Hasan Kürklü, Şereflikoçhisar Belediye Başkanı Hakverdi Altuğ, Şereflikoçhisar Milli Eğitim Niyazi Düğer, Sarıyahşi Milli Eğitim Müdürü Musa Öztürk ve çok sayıda daire müdürü katıldı.

'tuna Boyu' Hem Güldürdü Hem Duygulandırdı

'tuna Boyu' Hem Güldürdü Hem Duygulandırdı

CHA - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500