TUMA ÇELİK HABERLERİ

Tuma Çelik haber, Tuma Çelik son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Tuma Çelik - 24.08.2020
TBMM Hazırlık Komisyonundan, Bağımsız Milletvekili Çelik'in dokunulmazlığının kaldırılması tavsiyesi
Meclis Yasama Dokunulmazlığının Kaldırılması Hakkında Cumhurbaşkanlığı Tezkeresi'ni görüşmek üzere kurulan hazırlık komisyonu, hakkındaki iddialar nedeniyle HDP'den ihraç edilen Bağımsız Mardin Milletvekili Tuma Çelik'in dokunulmazlığının kaldırılmasını tavsiye etti.
Tuma Çelik - 24.08.2020
Son dakika haber... flaş
Son dakika gündem haberine göre TBMM hazırlık komisyonu: HDP'li Tuma Çelik'in dokunulmazlığının kaldırılmasına oy birliğiyle karar verildi.
Tuma Çelik - 24.08.2020
Son dakika haber! flaş
Son dakika haberi: TBMM hazırlık komisyonu: HDP'li Tuma Çelik'in dokunulmazlığının kaldırılmasına oy birliğiyle karar verildi.
Tuma Çelik - 24.08.2020
Meclis Hazırlık Komisyonu, HDP eski milletvekili Tuma Çelik'in dokunulmazlığının kaldırılması...
Meclis Hazırlık Komisyonu, HDP eski milletvekili Tuma Çelik'in dokunulmazlığının kaldırılması yönünde oy birliğiyle tavsiye kararı aldı.
Tuma Çelik - 20.08.2020
Dokunulmazlığının kaldırılması istenen Bağımsız Milletvekili Çelik, TBMM'de sözlü savunmasını verdi
HDP'den ihraç edilen Bağımsız Mardin Milletvekili Tuma Çelik, Yasama Dokunulmazlığının Kaldırılması Hakkında Cumhurbaşkanlığı Tezkeresi'ni görüşmek üzere kurulan hazırlık komisyonuna, bugün sözlü savunmasını verdi.
Tuma Çelik - 11.08.2020
Dokunulmazlığının kaldırılması istenen Tuma Çelik, TBMM'ye yazılı savunmasını verdi
HDP'den ihraç edilen Bağımsız Mardin Milletvekili Tuma Çelik, Yasama Dokunulmazlığının Kaldırılması Hakkında Cumhurbaşkanlığı Tezkeresi'ni görüşmek üzere kurulan hazırlık komisyonuna yazılı savunmasını verdi.
Tuma Çelik - 06.08.2020
TBMM Başkanı Şentop, 27. Dönem 2. ve 3. yasama yıllarını değerlendirdi: (4)
Milletvekili arkadaşlarının da HDP Mardin Milletvekili Tuma Çelik'in yargılanmasının önünün açılması yönünde karar verdiğine dikkati çeken Şentop, "Yaşadığımız sosyal problemlerin sebepleri keşke uluslararası sözleşmelere ya da kanunlara bağlı olabilse de değiştirip çözebilsek.
Tuma Çelik - 24.07.2020
HDP Sözcüsü Günay'dan "İstanbul Sözleşmesi" değerlendirmesi Açıklaması
Tuma Çelik olayında kadının beyanını esas alıp bu doğrultuda araştırma yaptıklarını, bu araştırmaların sonucunda Çelik'in partiden ihraç edildiğini hatırlatan Günay, "Kadına karşı suç işleyen veya kadına yanlış yaklaşan hiçbir erkek HDP'de siyaset yapamaz ve burada duramaz.
Tuma Çelik - 22.07.2020
MHP Genel Başkanı Bahçeli kadınlara yönelik şiddet ve cinayetleri kınadı Açıklaması
İstanbul Sözleşmesi Şiddet yangınının mutlaka söndürülmesi gerektiğini, bu konudaki sorumluluğun sadece siyasetin değil yekvücut 83 milyon Türk vatandaşının olduğunu aktaran Bahçeli, şöyle devam etti: "Gündemde tartışılan ve Türkiye'nin taraf olduğu İstanbul Sözleşmesi'ni kaldırıp kaldırmamayı iyi değerlendirmeliyiz. Bu sözleşmeye ihtiyaç olup olmadığını, ne getirip ne götüreceğini objektif kriterler çerçevesinde ele almalıyız. Kadın cinayetini engelleyemezsek hepimiz sosyal maliyeti yüksek bir çığın altında kalırız. Duyarlı olmalıyız, empati yapmalıyız, suça çanak tutan, suçluyu imal eden her türlü ortam ve bahaneyi ortadan kaldırmalıyız." Tuma Çelik yorumu MHP Genel Başkanı Bahçeli, HDP'den ihraç edilen Bağımsız Mardin Milletvekili Tuma Çelik'e ilişkin görüşlerini de paylaştı.
Tuma Çelik - 22.07.2020
Bahçeli: Kadın cinayetlerine sıfır tolerans göstermeliyiz
'HDP TUTUŞTU, İHRAÇ KARTINI DEVREYE SOKTU' Kadına tecavüzle suçlanan Milletvekili Tuma Çelik'in HDP'den ihraç edilmesini değerlendirmesi istenen Bahçeli, "Bu rezilliğin neresini değerlendireyim? Bu tecavüz yeni değil.
Tuma Çelik - 22.07.2020
Tuma Çelik'in dokunulmazlık dosyası Karma Komisyonda
TBMM Anayasa ve Adalet Komisyonları üyelerinden kurulu Karma Komisyon, Bağımsız Mardin Milletvekili Tuma Çelik'e ilişkin Yasama Dokunulmazlığının Kaldırılması Hakkında Cumhurbaşkanlığı Tezkeresi'ni görüşmek üzere hazırlık komisyonu kurulmasına karar verdi.
Tuma Çelik - 22.07.2020
FLAŞ
Cinsel saldırı ile suçlanan, bağımsız Mardin Milletvekili Tuma Çelik için, Meclis'te hazırlık komisyonu kuruldu.
Tuma Çelik - 22.07.2020
Son dakika haber: Anayasa ve Adalet Karma Komisyonu Tuma Çelik için toplandı
Son dakika politika haberine göre TBMM Anayasa ve Adalet Karma Komisyonu, Mardin Milletvekili Tuma Çelik'e ilişkin yasama dokunulmazlığının kaldırılması hakkında Cumhurbaşkanlığı fezlekesini görüşmek üzere toplandı.
Tuma Çelik - 22.07.2020
Tuma Çelik'in dokunulmazlık dosyası Karma Komisyonda
TBMM Anayasa ve Adalet komisyonlarının üyelerinden kurulu Karma Komisyon, Bağımsız Mardin Milletvekili Tuma Çelik'in dokunulmazlık dosyasını görüşmek üzere toplandı.
Tuma Çelik - 22.07.2020
HDP'li Sancar'dan Tuma Çelik açıklaması
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, Mardin Milletvekili Tuma Çelik'in bir kadına cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla ilgili, "Elbette bizde kadının beyanı esastır ilkesi tartışmasız geçerli.
Tuma Çelik - 22.07.2020
TBMM Genel Kurulunda AK Parti ile HDP milletvekilleri arasında tartışma
AK Parti Diyarbakır Milletvekili Oya Eronat'ın, HDP'li Kaya'ya, Bağımsız Mardin Milletvekili Tuma Çelik'i kastederek, "Tecavüzü unutma" karşılığını vermesi üzerine, AK Parti ve HDP milletvekilleri arasında karşılıklı laf atmalar yaşandı.
Tuma Çelik - 21.07.2020
Son dakika haberi! GÜNDEM ÖZETİ / 22 Temmuz 2020
Anayasa ve Adalet Karma Komisyonunda, Bağımsız Mardin Milletvekili Tuma Çelik hakkında düzenlenen Yasama Dokunulmazlığının Kaldırılması Hakkında Cumhurbaşkanlığı Tezkeresi ele alınacak.
Tuma Çelik - 21.07.2020
TBMM Genel Kurulu'nda tartışma
HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya, Hukuk Muhakemeleri Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi görüşmelerinin 61. maddesi üzerine söz aldı. Kaya, HDP'den ihraç edilen Tuma Çelik ile ilgili olarak kendisinin en sert tepkiyi verdiğini belirterek, mağdurun ismini avukatının açıklamasını okurken duyduğunu ifade etti.
Tuma Çelik - 21.07.2020
Süryani Demokratik Birliği'nden HDP'den istifa eden Tuma Çelik'e tepki Açıklaması
Süryani Demokratik Birliği, hakkındaki iddialar üzerine HDP'den istifa eden Mardin Milletvekili Tuma Çelik'e ilişkin, "Tuma Çelik, kadın hayatını ve onurunu hiçe sayarak insanlık dışı bir harekette bulunmuştur.
Tuma Çelik - 20.07.2020
HDP'li Oluç: "Disiplin Kurulu Tuma Çelik'i kesin çıkarma cezası ile cezalandırmaya karar verdi"
ANKARA (İHA) – HDP Grup Başkanvekili Hakkı Saruhan Oluç, "Bugün itibariyle Disiplin Kurulu kararı ortaya çıktı.
Tuma Çelik - 20.07.2020
'Cinsel saldırı' fezlekesi düzenlenen HDP'li Çelik, partiden ihraç edildi
HDP Grup Başkanvekili Saruhan Oluç, hakkında 'nitelikli cinsel saldırı' suçundan fezleke düzenlenen Mardin Milletvekili Tuma Çelik'in partiden ihraç edildiğini açıkladı.
Tuma Çelik - 20.07.2020
HDP Grup Başkanvekili Oluç, gündemi değerlendirdi Açıklaması
HDP Grup Başkanvekili Hakkı Saruhan Oluç, "Merkez Disiplin Kurulu, milletvekili Tuma Çelik'i, kesin çıkarma cezasıyla cezalandırmaya karar verdi.
Tuma Çelik - 20.07.2020
Diyarbakır annelerinin evlat nöbeti sürüyor
HDP Mardin Milletvekili Tuma Çelik'in, bir kadına cinsel saldırıda bulunmasına ilişkin iddiaya da değinen anne Çiftçi, "Çocuklarımızı bizden çalıp dağa götürdüler ve ellerine silah verdiler.
Tuma Çelik - 18.07.2020
HDP Mardin Milletvekili Tuma Çelik partisinden istifa etti
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Mardin Milletvekili Tuma Çelik, partisinden istifa etti.
123
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Tuma Çelik Haberleri | Tuma Çelik Kimdir - Haberler - Sayfa 2 - Tuma Çelik haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Tuma Çelik kimdir, hayatı ve biyografisi. Son dakika haberleri | Dokunulmazlığının kaldırılması istenen Çelik'in raporu, TBMM Karma Ko
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 17.10.2021 13:05:55. #1.16#

title