Tüm İşçi Emeklileri Derneği Başkanı Çalışkan: "Kömür Taksidi Muvafaktname İmzalatılarak Aylıktan Kesildi"

Tüm İşçi Emeklileri Derneği Başkanı Çalışkan: "Kömür Taksidi Muvafaktname İmzalatılarak Aylıktan Kesildi"

Tüm İşçi Emeklileri Derneği Genel Başkanı Satılmış Çalışkan, Dernek Olarak Türkiye Genelinde SSK Kanalıyla Emeklilere Kredile Kömür Yazdıklarını İfade Ederek, Kömür Talebi Olan Üyelerinin Taksitlerinin Aylıklarından Kesilmesine Muvafakatleri Olan Talep Taahhütnameleri Doldurularak İmzalatıldığını Kaydetti.

Tüm İşçi Emeklileri Derneği Başkanı Çalışkan:

Tüm İşçi emeklileri Derneği Genel Başkanı Satılmış Çalışkan, dernek olarak Türkiye genelinde SSK kanalıyla emeklilere kredile kömür yazdıklarını ifade ederek, kömür talebi olan üyelerinin taksitlerinin aylıklarından kesilmesine muvafakatleri olan talep taahhütnameleri doldurularak imzalatıldığını kaydetti.

Tüm İşçi Emekleri Derneği Başkanı Çalışkan yaptığı yazılı açıklamada, kömür talebi olan üyelerinin taksitlerinin aylıklarından kesilmesine muvafakatleri olan talep taahhütnameleri doldurularak imzalatıldığını belirterek, yazılan listelerin yüklenici firmaya bildirildiğini ve emeklinin kömürünün adresine teslim edildiğini bildirdi. Çalışkan, açıklamasını şöyle sürdürdü:

"Yazılan liste ve taahhüt belgeleri SSK'ya gönderilir iki ay sonra taksit kesintileri başlar. Kesilen taksitler protokolde belirtilen deneğin şerhi olan yükleyici firmanın hesabına kurum muhasebesi tarafından aktarılır protokol dernek ve firmanın koşulları belirleyerek imzalanıp kuruma daha önceden verilir. Protokole göre herhangi bir uyumsuzlukta kurum parayı aktarmaz, bekletir."

-"EMEKLİLERİN 100 TL MENFAATİ VAR"-

Çalışkan, bu işlemde derneğin emekli ile kurum arasında sekreterlik yaptığını, kömür alıp satma gibi bir işlevi olmadığını olamayacağını ifade ederek, emekliye kaliteli yakacağın en uygun fiyata temin etmenin amaçlandığını kaydetti. Çalışkan, bu durumdan emekli üyelerinin memnun olduğunu bunu yapamayan bazı kuruluş ve derneklerin kamuoyunu yanılttığını ifade etti. Çalışkan, şöyle bir de örnek verdi:

"Ankara Belediyesi Belko kanalıyla ithal kömürü peşin 520 TL kredi kartıyla 545 TL Ankara halkına vermektedir. Tüm emekliler derneği olarak üyelerimize 8 ay vadeli 6 taksitle ithal Afrika kömürünü üyelerimize kurum kanalıyla 438 TL adrese teslim verdirmekteyiz. Burada emekli üyelerimizin 100 TL gibi bir menfaati var."(ANKA)

(ME/ÖMR)