Tüm Basın Açıklamaları Ve Yürüyüşler İzne Bağlandı - Haberler
Haberi Paylaş

Tüm Basın Açıklamaları Ve Yürüyüşler İzne Bağlandı

Temsilci - Haberler | Yerel
Tüm Basın Açıklamaları Ve Yürüyüşler İzne Bağlandı

Batman Valiliği, kent genelinde basın açıklaması, miting ve yürüyüş gibi faaliyetlerin Valilik iznine bağlı olduğunu duyurdu.

Batman Valiliğinden 'Yürüyüş, Basın Açıklaması, Miting v.b. gibi faaliyetler hakkında' duyuru.

Batman Valiliği, il genelinde yapılacak olan her türlü toplu aktivitenin Valilik iznine tabii olduğunu duyurdu.

OHAL kapsamında miting, basın açıklaması ve yürüyüş gibi faaliyetlerin Valilik iznine bağlı olduğunu belirten Batman Valiliği, temel amacın kamu düzeninin sağlanması olduğunu belirtti.

Valilikten yapılan açıklamada "Terör ve terörist faaliyetlerle mücadele etmek üzere ülkemiz genelinde ilan edilen olağanüstü hal uygulamalarının çerçevesini çizen 2935 sayılı Olağanüstü Hal Kanunu ile terörle mücadele etmek, emniyet ve asayiş tesis etmek ve kamu düzenini sağlamak için Valilere birtakım görev, sorumluluk ve yetkiler verilmiştir.

Söz konusu 2935 sayılı Olağanüstü Hal Kanunun 11. maddesinin (m) fıkrasında; "kapalı ve açık yerlerde yapılacak toplantı ve gösteri yürüyüşlerini yasaklamak, ertelemek, izne bağlamak veya toplantı ve gösteri yürüyüşlerinin yapılacağı yer ve zamanı tayin, tespit ve tahsis etmek, izne bağladığı her türlü toplantıyı izletmek, gözetim altında tutmak veya gerekiyorsa dağıtmak" hükmü yer almaktadır.

Bu çerçevede, terör örgütlerinin istismarının önüne geçmek, il sınırları içerisinde huzur ve güvenliğin, kişi dokunulmazlığının, başkalarının hak ve özgürlüklerinin korunması ve kamu esenliğinin sağlanması amacıyla, 2935 sayılı Olağan üstü hal Kanunun 11. Maddesinin (m) fıkrası uyarınca, olağanüstü hal süresince; İlimiz merkez ve İlçelerinde yapılacak olan kapalı ve açık yer toplantıları, gösteri yürüyüşleri ile basın açıklamaları Valiliğimiz ve Kaymakamlıklarımızın iznine bağlı olacaktır" denildi.

Temsilci - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Haberi Kaydet
500
title