Tüketiciler Birliği: "Tarifenin Yürürlüğünü Durdurun"

Tüketiciler Birliği: "Tarifenin Yürürlüğünü Durdurun"

Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Bülent Deniz, Danıştay 13'üncü Dairesi'nin Türk Telekom'un Telefon Zamlarına İlişkin Verdiği Yürütmeyi Durdurma Kararına İlişkin Olarak, '1 Mart 2007 Tarihinden İtibaren Yürüttüğünüz Tarifeyi, Verilen Kararla Artık Uygulamanız Mümkün Değildir. Bu Tarifenin Yürürlüğünü Hemen, Şimdi Durdurun' Dedi.

Tüketiciler Birliği:

Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Bülent Deniz, Danıştay 13'üncü Dairesi'nin Türk Telekom'un telefon zamlarına ilişkin verdiği yürütmeyi durdurma kararına ilişkin olarak, ''1 Mart 2007 tarihinden itibaren yürüttüğünüz tarifeyi, verilen kararla artık uygulamanız mümkün değildir. Bu tarifenin yürürlüğünü hemen, şimdi durdurun'' dedi.

Deniz, Türk Telekom'un, Telekomünikasyon Kurulu'nun onayladığı yeni tarifesini 1 Mart 2007 tarihinden itibaren uygulamaya başladığını, yeni tarife ile rekabetin olduğu milletler arası, şehirler arası ve GSM arama ücretlerinde indirime gidilirken, rekabetin olmadığı ve Türk Telekom'un tek başına hizmet sunduğu şehir içi görüşme ücretleri ve sabit ücretlere yüzde 25 zam yapıldığını hatırlatan Deniz, ''Bu uygulama tüketici mecburiyetinin kötüye kullanılmasıdır'' dedi.

Deniz, verilen yürütmeyi durdurma kararı ile yargısal süreçte önemli bir aşamaya gelindiğini, davanın esası hakkında, olumlu karar verilmesine ilişkin beklentilerini tekrarlayarak, ''Davanın esası hakkında bir karar verilmesini beklemeden, 1 Mart 2007-8 Haziran 2007 tarihleri arasında uyguladığınız ve artık yürürlüğü durdurulan tarife ile tüketiciden tahsil ettiğiniz fazla paraları, tüketicinin talebi olmaksızın kendisine iade edin. Siz kaybettiniz, tüketici kazandı'' değerlendirmesinde bulundu.