TÜİK Başkanı kimdir? Sait Erdal Dinçer kimdir? - Haberler
Haberi Paylaş

TÜİK Başkanı kimdir? Sait Erdal Dinçer kimdir?

TÜİK Başkanı kimdir? Sait Erdal Dinçer kimdir?
Haberler.com - Haberler | Gündem

Son dönede açıklamaları ile gündeme gelen TÜİK Başkanı vatandaşların merak konusu oldu. Ekonomi dünyasının da yakından takip ettiği Sait Erdal Dinçer hakkında TÜİK Başkanı kim ve Sait Erdal Dinçer kimdir gibi konular araştırıldı.

Ekonomi gündeminin ana konularından biri haline gelen TÜİK Başkanı Sait Erdal Dinçer, vatandaşların da merak konusu oldu. Peki, TÜİK Başkanı kim? Sait Erdal Dinçer kimdir?

TÜİK BAŞKANI KİMDİR?

TÜİK Başkan ı: Prof. Dr. Sait Erdal DİNÇER

Sayın Dinçer 1968 yılında İstanbul'da doğmuştur. İstanbul Teknik Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği Bölümünden mezun olduktan sonra aynı üniversitenin İşletme Mühendisliği Bölümünde ve Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İstatistik Bölümünde yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Yöneylem Araştırması üzerine Doktorasını almıştır.

Sayın Dinçer 1992 yılında Marmara Üniversitesi Ekonometri Bölümünde araştırma görevlisi olarak başladığı görevine 2019 yılından beri Profesör olarak devam etmektedir. Kendisinin uluslararası bilimsel dergilerde yayınlanmış 26 adet bilimsel makalesi, uluslararası yayınevleri tarafından basılmış 12 adet kitap ve kitap bölümü ile uluslararası sempozyumda sunularak basılmış 7 adet bildirisi bulunmaktadır. Ulusal ve uluslararası bilimsel dergilerde hakemlik ve editörlük görevlerini yürütmüştür. Sayın Dinçer Doktora ve Yüksek Lisans düzeyinde pek çok bilimsel tezin yönetimini gerçekleştirmiştir.

Marmara Üniversitesi Ekonometri Bölümü'nde öğretim üyesi olarak görev yapan Prof. Dr. Sait Erdal Dinçer 2 Mart 2021 tarihli ve 31411 sayılı resmi gazetede yayınlanan Cumhurbaşkanlığı kararı ile Türkiye İstatistik Kurumu Başkanı olarak atanmıştır.

Haberler.com - Gündem

TÜİK, Gündem, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
Yorumlar (2)
Mert Ceyhan:Gercek istatistik aciklayin.Banana hacettepedeki yalan yanlis verileriniz.istifa edin.Bu milletin ahi kalmaz üzerinizde.tüik siyasetcilerin emrinde olan bir kurum degildir.Gercek rakamlari aciklamali.bugun 3100 tl isveren teklifleri sizlerin yuzunuzden.Enflasyon rakamlarini dogru aciklasaydiniz 4000 tl olmustu asgari ucret maaslari.Nasıl can vereceksinin merak ediyorum Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Mağdur Emekli:Başkanın kim olduğunun önemi yok. Hükümetlerin isteği doğrultusunda enflasyon açıklayan güvenirliliği olmayan bir kurum sadece. Onlar sadece alacağı maaşı ve söyleyecekleri yalanı bilir. Cevap Yaz 0 4 Yayından Kaldır
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title