Tuğba Özay, Eskişehir'e hayran kaldı

Tuğba Özay, Eskişehir'e hayran kaldı
Haberler.Com - Haberler | Magazin

TV Program yapımcısı, şarkıcı, manken Tuğba Özay, Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükerşen ile gezdiği Eskişehir için övgüler dizdi.

Duygularını Büyükerşen'in balmumu heykeliyle, "Ben Eskişehir'in çok güzel olduğunu biliyordum. Fakat bu kadarını tahmin etmiyordum. Bu da bizim ayıbımızmış demek ki Ben çok gururlandım. Sizin Atatürk'e, tarihimize, cumhuriyetimize, Eskişehir'e verdiğiniz önem, gencinden yaşlısına, çoluğundan çocuğuna o kadar büyük değer veriyorsunuz ki, o kadar insan odaklı yaşıyorsunuz ki ben bunları size de söylerim tabii ki, belki böyle içten sarılıp öpemem" şeklinde paylaştı.

Eskişehir'de yapılan bir yarışmayı sunmak için kente gelen TV Program yapımcısı, şarkıcı, manken Tuğba Özay, hayranı olduğu Büyükşehir Belediye başkanı Yılmaz Büyükerşen ile tanışarak, şehri birlikte gezdiler.

Hayvanat Bahçesi'ne kendi kullandığı golf aracıyla gelen Tuğba Özay, golf aracnda kendini bekleyen Başkan Büyükerşen'le buluştu. Show TV'nin de röporta j yaptığı buluşma sonrası Hayvanat Bahçesinde Madagaskar Maymunu Lemurları elleriyle beslerken oldukça mutluydu. Lemurlardan ayrılmak istemeyen Özay'ı hayranları da dışardan izleyerek görüntülediler. Lemurlardan sonra, halka kuyruklu koatileri ve bakıcı eşliğinde tüylü fok balıklarını besledi. Fok balıklarının öpücüğe boğduğu Tuğba Özay, daha sonra Büyükerşen ile birlikte Bilim Deney Merkezi ve Uzay Evi'ni gezdi. Bilim Deney Merkezi'ndeki tüm uygulamalar katılan Özay, son olarak Uzay Evi'nde kara deliklerle ilgili belgesel izledi.

Masal Şatosu'nda da hayranlarıyla fotoğraf çektiren Özay, Dede Korkut'tan masal dinledikten sonra boynuna sarıldı. Keloğlan ile birlikte oynayan Tuğba Özay, Masal Şatosu'na hayran kaldı.

Yılmaz Büyükerşen Heykeller Balmumu Müzesini gezen ve Facebook'tan canlı yayın yapan Özay, son bölümdeki Atatürk Balmumu heykeli yapan Yılmaz Büyükerşen'in Balmumu heykeline sarılarak, "Hocam; gerçekten o kadar mükemmel bir gün yaşattınız ki bize, çok teşekkür ederim. Gururlandık çok çok duygulandık.. Yurt dışından belediye başkanı misafirim vardı. Onlar bile büyük şaşkınlık içinde. Çünkü gerçekten bu ülkenin, dünyanın sizin gibi insanlara ihtiyacı var. Balmumu Müzesi, Hayvanat Bahçesi, Bilim Deney Merkezi ve Uzay Evi, Masal Şatosu'nu gezdik. Ben Eskişehir'in çok güzel olduğunu biliyordum. Fakat bu kadarını tahmin etmiyordum, bilmiyordum. Bu da bizim ayıbımızmış demek ki Ben çok gururlandım. Sizin Atatürk'e, tarihimize, cumhuriyetimize, Eskişehir'e verdiğiniz önem, gencinden yaşlısına, çoluğundan çocuğuna o kadar büyük değer veriyorsunuz ki, o kadar insan odaklı yaşıyorsunuz ki ben bunları size de söylerim tabii ki, belki böyle içten sarılıp öpemem. Gerçekten çok çok mutluyum. Eskişehir 1-2 günde gezilecek yer değilmiş, bunu da anladık. Türkiye'nin her yerinden insanlar Eskişehir gelip bu güzellikler görmeli. Ve gerçekten ülkemizin tüm belediyelerin ve başkanlarının sizin gibi çalışmasını o kadar canı gönülden istiyorum ki, hem yeşili, hem doğayı koruyorsunuz. Tarihimize kültürümüze sahip çıkıyorsunuz, insanlara güzel şeyler sunuyorsunuz. Vallahi ben önünüzde saygıyla eğiliyorum" şeklinde duygularını aktardı.

Kaynak: Haberler.Com

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title