Tuğba Karademir Kanada'da Yapılacak Grand Prix'e Hazırlanıyor

Artistik Buz Pateninde, Türkiye'yi Kış Olimpiyatları'nda Temsil Eden İlk Sporcu Ünvanını Alan Ve Avrupa Şampiyonası'nda Katılarak Büyük Başarılara İmza Atan Tuğba Karademir, Kanada'da Yapılacak Grand Prix'e Davet Edildi.

Tuğba Karademir Kanada'da Yapılacak Grand Prix'e Hazırlanıyor

Artistik buz pateninde, Türkiye`yi Kış Olimpiyatları`nda temsil eden ilk sporcu ünvanını alan ve Avrupa Şampiyonası`nda katılarak büyük başarılara imza atan Tuğba Karademir, Kanada`da yapılacak Grand Prix`e davet edildi.

Türkiye`de sponsor bulmakta büyük sıkıntı çeken, daha sonra Kocaeli Büyükşehir Belediyesi`nin sahip çıkmasıyla rahatlayan Tuğba Karademir, uzun süredir hazırlıklarını İzmit`te Büyükşehir belediyesi`ne ait Olimpik Buz Paten Salonu`nda sürdürüyordu. Uluslararası Paten Federasyonu (ISU)`tarafından Kanada`da yapılacak olan Grand Prix`e davet edilen milli sporcumuz Tuğba Karademir davet üzerine 2-5 Kasım tarihleri arasında Skate Canada yarışlarında boy gösterecek. Türkiye`yi en iyi şekilde temsil edeceğini söyleyen Tuğba Karademir, ¨Tek hedefim Kanada`dan başarı ile dönmek. Grand Prix`e katılan ilk Türk sporcu olmaktan da gurur duyuyorum. Buraya kesinlikle kupa ile döneceğim¨ dedi.

ERGÜN AYAZ

Kaynak: DHA