Tugay: "Çok Mutluyum"

Tugay: "Çok Mutluyum"

Uzun Bir Aradan Sonra (A) Milli Futbol Takımı Kadrosunda Yer Alan Tugay Kerimoğlu, Bundan Mutluluk Duyduğunu Söyledi.

Tugay:

Uzun bir aradan sonra (A) Milli Futbol Takımı kadrosunda yer alan Tugay Kerimoğlu, bundan mutluluk duyduğunu söyledi.

Kendi isteğiyle milli takımdan ayrılan, ancak teknik direktör Fatih Terim tarafından Gürcistan maçının aday kadrosuna çağrılan Tugay, millilerin Florya Metin Oktay Tesisleri'ndeki antrenmanı öncesi yaptığı açıklamada, "Milli takımda olmaktan, ülkemin milli formasını yeniden giyecek olmaktan dolayı mutluyum'' dedi.

Türkiye liginde futbol oynamış herkesin üzerinde büyük emeği olan Fatih Terim'in görev yapıyor olmasının, milli takıma dönüşünde etkili olduğunu ifade eden Tugay, "Söylenecek fazla bir şey yok. Önemli olan çarşamba günkü Gürcistan maçı. Dönüşümün fazla büyütülmesine gerek yok" diye konuştu.

Tugay gibi yurt dışında forma giyen milli futbolculardan Fatih Tekke de Gürcistan maçıyla ilgili şunları söyledi:

"Bir hazırlık maçı oynayacağız. Tabii ki galibiyet için çıkacağız. Bunun ardından Yunanistan ve Norveç ile iki önemli maçımız var. Hedefimiz, bu maçları galip kapatmak. Kendimize güveniyoruz."

Milli futbolcu Hamit Altıntop ise Avrupa Şampiyonası eleme grubunda Yunanistan ve Norveç ile çok önemli iki maç yapacaklarını, bu maçlara en iyi şekilde hazırlanabilmelerinin önemli olduğunu dile getirerek, "Bazı eksiklerimiz var. Takıma yeni katılan arkadaşlar var. Eleme maçlarında yaşayabileceğimiz olası sıkıntıları, hazırlık maçında görmüş ve telafi etmiş olacağız" şeklinde görüş belirtti.

Hamit, Alman basınına yansıyan "Bayern Münih ile anlaştığı" şeklindeki haberlerle ilgili sorular üzerine ise bu konuda konuşmak istemediğini söyledi.

Kaynak: AA