Tübitak Proje Yarışmasında Silifke'den Büyük Başarı

Tübitak Proje Yarışmasında Silifke'den Büyük Başarı

Mersin'in Silifke ilçesinde TÜBİTAK'ın Türkiye genelinde bölgelerarası yaptığı "Ortaöğretim Projeleri Bölge Sergisi'ne toplam 5 projeyle katılan iki okul, iki projeyle ilk üç içerisinde yer alarak ilçenin gururu oldu."

Tübitak Proje Yarışmasında Silifke'den Büyük Başarı

Mersin'in Silifke ilçesinde TÜBİTAK'ın Türkiye genelinde bölgelerarası yaptığı "Ortaöğretim Projeleri Bölge Sergisi'ne toplam 5 projeyle katılan iki okul, iki projeyle ilk üç içerisinde yer alarak ilçenin gururu oldu.

Mersin'de yapılan "Ortaöğretim Projeleri Bölge Sergisi'ne Silifke 5 projeyle katıldı. Projeler arasında psikoloji ve biyoloji projeleri kendi alanlarında ilk üçe girmeyi başardı. Biyoloji alanında katılan Taşucu Anadolu Lisesi ve psikoloji alanında katılan Silifke Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi kendi kategorilerinde ilk üçe girerek ilçenin gururu oldu. Dereceye giren okulların müdürleri, öğretmenleri ile öğrencileri makamında kabul eden Silifke Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Çiftçi, bölge proje sergisine katılarak dereceye giren proje mimarlarını çeyrek altınla ödüllendirdi.

İlçeye kazandırdıkları bu başarının kendilerini onure ettiğini ve başarının mimarı olan öğrenci ve öğretmenleri çeyrek altın ile ödüllendirdiklerini belirten Müdür Çiftçi, ayrıca başarılı öğrenci ve öğretmenlere birerde plaket verdiklerini söyledi.

BÖLGE YARIŞMALARINDA ÖDÜL ALAN PROJELER

Taşucu Anadolu Lisesi – biyoloji: Meyve ağaçlarının gövdelerine kurulan toz taşı kuşaklarıyla oluşturulan tuzakların salyangozlarla alternatif mücadele olan etkisi"

Silifke Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi - psikoloji: Mesleki eğitim konularında tek ve karma cinsiyetçi eğitiminin empati kurma becerisi üzerindeki etkisinin karşılaştırılması.