Tübitak'ın Liseler Arası Proje Yarışması

Tübitak'ın Liseler Arası Proje Yarışması

Kayseri Kılıçaslan Eğitim Kurumları, Tübitak'ın Düzenlediği Liseler Arası Proje Yarışmasında Bölge Elemelerini Geçen 8 Proje Sahibi Öğrenciyi Altınla Ödüllendirdi.

Tübitak'ın Liseler Arası Proje Yarışması

Kayseri Kılıçaslan Eğitim Kurumları, TÜBİTAK'ın düzenlediği liseler arası proje yarışmasında bölge elemelerini geçen 8 proje sahibi öğrenciyi altınla ödüllendirdi.

Kılıçaslan Eğitim Kurumları Genel Müdürü Abdulvahap Özer, kuruma bağlı Yılmaz Akarsu İlköğretim Okulu'nda düzenlenen ödül töreninde yaptığı konuşmada, bilimsel düşünme ve proje hazırlama konusunda her dönem öğrencilerinin başarı gösterdiğini anımsattı.

TÜBİTAK'ın yarışmasında da kurumlarına bağlı okullarda eğitim gören öğrencilerin 8 projeyle bölge elemelerini geçtiğini belirten Özer, öğrencileri ve danışman öğretmenleri başarılarından dolayı kutladığını söyledi.

Özer'in konuşmasının ardından, projeleri hazırlayan öğrencilere altın hediye edildi. "Şalgamdan alternatif ketçap" projesini hazırlayan Şeyma Akay, ödülünü, Tarım İl Müdürü olan babası Adnan Akay'dan aldı.

Öğrencilerden Özkan Uğurlu ve Mehmet Emin Polater "Sosyal paylaşım sitesi Facebook'un lise gençleri üzerine etkileri", Mustafa Özaydın ve Alper Burak Beşiroğlu "Okulda şiddetin önlenmesi için değerler eğitimi", Mehmet Hilmi Kezer ve Abdullah Korkut "Dizilerin şiddet içerikli sahnelerinin Türk gençliği üzerindeki etkileri", Abdüssamet Temizkan "Kayseri'deki boşanmış ailelerin 7-14 yaş grubu çocuklarının psikolojik durumu", Nuh Yılmaz ve İbrahim Ekmekçi "Çakal problemi", Selahattin Eyyüp Keleştemur ve Mehmet Zahid Aslan "Ardışık sıfır içermez", Kadir Safa Tokay ve Fahrettin Sinan Şahin "Yapay zeka ile hedef tespiti" projeleriyle bölge elemelerini geçmeyi başardı.

Kayseri, Nevşehir, Kırşehir, Niğde, Yozgat, Sivas ve Aksaray'dan bölge elemelerini geçen 100 proje, 28 Mart-1 Nisan tarihlerinde bölge birinciliği için jürinin değerlendirmesine sunulacak.

- KAYSERİ