Ttk'ya Personel Alımı

Ttk'ya Personel Alımı

Türkiye Taşkömürü Kurumu'na (Ttk) 126 Teknik ve Uzman Personel Alımı ile İlgili Açıklama Yapan Genel Maden İşçileri Sendikası (Gmis) Genel Başkan Yardımcısı Rahmi Yaman, Teknik ve Uzman Personel Alımının Önümüzdeki Günlerde Gerçekleşecek Olmasının Sevindirici ve Umut Verici Bir Gelişme Olduğunu Söyledi.

Ttk'ya Personel Alımı

Türkiye Taşkömürü Kurumu'na (TTK) 126 teknik ve uzman personel alımı ile ilgili açıklama yapan Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkan Yardımcısı Rahmi Yaman, teknik ve uzman personel alımının önümüzdeki günlerde gerçekleşecek olmasının sevindirici ve umut verici bir gelişme olduğunu söyledi.

Rahmi Yaman yaptığı açıklamada, "TTK' ya 116'sı teknik, toplam 126 personel alımı, kurum ve bölgemiz adına sevindirici ve umut verici bir gelişmedir. Yeni alınacak mühendis, tekniker ve teknisyenlerin kuruma dinamizm kazandıracağına inanıyoruz. Bu konuda çaba harcayan TTK yönetimini kutluyoruz" dedi.

Kurumun yıllık 5 milyon ton üretim hedefine ulaşabilmesi için acilen işçi açıklarının giderilmesi gerektiğini ifade eden Yaman, "4 bin gruplu üretim işçisinin yanı sıra diğer yan sanatlarda ve Maden Makineleri Fabrikası'nda işçi açıklarının giderilmesi durumunda, TTK'nın yıllık 5 milyon ton taşkömürü üretme hedefine ulaşması için gerçekçi adımlar atılmış olacaktır. TTK Genel Müdürlüğü, kurumun işçi açıklarının giderilmesi konusunda Bakanlık nezdindeki çabalarını sürdürürken, siyasetçilerimizin de iktidar-muhalefet demeden bu çabalara destek olmalarını bekliyoruz" diye konuştu.

Yaman ayrıca, kurumdaki gelişmeleri yakından izlediklerini ve sendika olarak yıllık 5 milyon ton üretimin gerçekleşmesi için mücadelede tüm kararlılıklarını ortaya koyacaklarını ifade etti.

(SD-AK)

11.04.2007 18:51 TSİ