Tsyd-ülker Spor Yazarları Armağanı Yarışması'nın Ödül Töreni Yapıldı

Türkiye Spor Yazarları Derneği'nin (Tsyd) Spor Basınının Başarılı Kalemlerini Ödüllendirdiği Tsyd-ülker Spor Yazarları Armağanı Yarışması'nın Ödül Töreni Yapıldı.

Tsyd-ülker Spor Yazarları Armağanı Yarışması'nın Ödül Töreni Yapıldı

Türkiye Spor Yazarları Derneği'nin (TSYD) spor basınının başarılı kalemlerini ödüllendirdiği TSYD-Ülker Spor Yazarları Armağanı Yarışması'nın ödül töreni yapıldı.

Esma Sultan Yalısı'nda düzenlenen geceye Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu, Vali Yardımcısı Ergun Güngör, UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik, Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, Futbol Federasyonu eski başkanlarından Haluk Ulusoy ile Levent Bıçakcı, Beşiktaş Kulübü Onursal Başkanı Süleyman Seba, Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı Turgay Demirel, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Başkanı Togay Bayatlı, Beşiktaş Kulübü Asbaşkanı Ertunç Soğancıoğlu, Genel Sekreter Kenan Öner ile çok sayıda davetli katıldı. Gecede 10 dalda dereceye giren gazetecilere ödülleri verildi.

TSYD, ayrıca gecede Beşiktaş Kulübü Onursal Başkanı Süleyman Seba, Galatasaray Kulübü eski başkanı Özhan Canaydın, Futbol Federasyonu eski başkanlarından Haluk Ulusoy ve Levent Bıçakcı ile Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim'e özel ödül verdi. Geceye katılamayan Özhan Canaydın'ın ödülünü ise Sarı-kırmızılı kulübün eski yöneticilerinden Fatih Gökşen aldı.

Eski TFF Başkanı Haluk Ulusoy, ödülünü aldıktan sonra yaptığı konuşmada, ödülü federasyon başkanlığı yaptığı dönemde kader birliği yaptığı yönetim kurulu arkadaşları ve federasyonun personeli adına aldığını belirterek, Türk futbolunun kendi döneminde başarıdan başarıya koştuğunu ve bu başarılar nedeniyle de bu ödüle layık görüldüğünü ifade etti.

(İY-İY-CC-S)