Tsyd, Şenes Erzik'e Şükran Plaketi Verdi

Türkiye Spor Yazarları Derneği (Tsyd), Yeniden UEFA Yönetim Kurulu'na Seçilen Şenes Erzik'e Şükran Plaketi Verdi.

Tsyd, Şenes Erzik'e Şükran Plaketi Verdi

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD), yeniden UEFA Yönetim Kurulu'na seçilen Şenes Erzik'e şükran plaketi verdi.

TSYD'nin Levent'teki tesislerinde gerçekleştirilen törene UEFA yönetim kuruluna seçilen Şenes Erzik'in yanısıra Futbol Federasyonu Başkan Vekili Affan Keçeci, Futbol Federasyonu Genel Sekreteri Lütfi Arıboğan, Türk Kalp Vakfı Başkanı Çetin Yıldırımakın, TSYD Genel Başkanı Esat Yılmaer ve basın mensupları katıldı. Törende TSYD Genel Başkanı Esat Yılmaer, yeniden UEFA Yönetim Kurulu'na seçilen Şenes Erzik'e şükran plaketi sundu. TSYD Genel Başkanı Esat Yılmaer, Şenes Erzik'i hep UEFA'da görmek istediklerini kaydetti. Şenes Erzik ise, törende yaptığı konuşmada, bu hizmette kendisine destek veren herkese teşekkür ederek, "İnşallah, gelecekte bizden biri UEFA veya FIFA başkanı olur. Bir dönem daha görev almak üzere adaylığımı koydum. UEFA'nın tepesinde değişim oldu. Yönetim kurulu içinde değişim olmasına rağmen yerimizi koruduk. Dünyada açlık, savaş ve birçok sıkıntı var. Gelecekte susuzluk sorunları yaşanacak. Bu sıkıntılar içinde insanlarımıza mutluluk sağlamak gerekiyor. Ülkemizin iyi anılmasına çalışıyoruz. İnşallah daha çok insanımız bu önemli yerlerde Türkiye için hizmet eder" dedi.

Futbol Federasyonu Başkan Vekili Affan Keçeci ise, Şenes Erzik'in, UEFA veya FIFA Başkanı olmasını umduklarını söyledi. Törene elleri boş geldiklerini ve Erzik'e ödül veremediklerini dile getiren Keçeci, "Ama başkanımız Haluk Ulusoy'un, UEFA Başkanı olan Michel Platini ile Şenes Erzik'e oy vermesi ödülün en büyüğüdür. Bizi iyi temsil eden Erzik'in her şeye layık olduğunu düşünüyorum" diye konuştu.

Öte yandan törene katılan Türk Kalp Vakfı Başkanı Çetin Yıldırımakın, Şenes Erzik'e hizmetlerinden dolayı 'İyi kalpli ol' ödülü verdi.

(İY-İY-OK-S)

Kaynak: İHA