Tsyd Karadeniz Kupası'nı Trabzonspor Kazandı

Tsyd Trabzon Şubesi Tarafından Düzenlenen Tsyd Karadeniz Kupası'nı, Orduspor' U 5 - 0 Mağlup Eden Trabzonspor Kazandı.

Tsyd Karadeniz Kupası'nı Trabzonspor Kazandı

TSYD Trabzon Şubesi tarafından düzenlenen TSYD Karadeniz Kupası`nı, Orduspor` u 5 - 0 mağlup eden Trabzonspor kazandı.

Trabzonspor Teknik Direktörü Sebastiao Lazaroni, ilk kez Avni Aker
Stadyumu` na çıkarken, bordo -mavililerin yeni transferlerinden Çağdaş, Murat ve Cem de ilk kez Avni Aker` de ilk 11` de yer aldılar. Lazaroni, Ankaragücü`nden transfer edilen genç forvet Umut` u ve İbrahim Yattara`yı yedek kulübesinde oturturken, dün izinli olarak İstanbul` a giden ve bugün dönerek maç kadrosunda yer alacağı açıklanan Fatih Tekke ise, Lazaroni`den izin alarak Trabzon` a dönmedi.
Taraftarlar maç öncesi, Teknik Direktör Lazaroni` ye çiçek verirken, karşılaşmayı 3 bin 700 biletli seyirci izledi. Bordo - mavililerde bir süre önce transfer komitesinden istifa eden ve Başkan Nuri Albayrak ile arasında soğuk rüzgarlar esen Başkan Yardımcısı İbrahim Hacıosmanoğlu da şeref tribünündeki yerini aldı. Başkan Nuri Albayrak maça gelmezken, protokol sırasında Asbaşkan Haşim Sayitoğlu oturdu, Hacıosmanoğlu ise arka sıralarda maçı seyretti.

Trabzonspor taraftarları karşılaşma öncesi ve maç boyunca Zenith Petersburg` a gönderilecek olan Kaptan Fatih Tekke lehine tezahürat yaptı. ¨Fatih` i satanı biz de satarız¨, ¨Yıldızlar gökyüzünde¨ sloganları ile yönetimin Fatih` i satış ve transfer politikasını eleştiren taraftarlar, Başkan Yardımcısı İbrahim Hacıosmanoğlu` na da sevgi gösterilerinde bulundu. Karşılaşmayı izleyen bir grup Orduspor taraftarı ile bordo -mavili seyirciler maçın ikinci yarısını birlikte izleyerek dostluk gösterisinde bulundu.

Karşılaşmaya baskılı başlayan Trabzonspor, 10. dakikada aradığı gole kavuştu. Hüseyin, yaklaşık 25 metreden vurdu, kaleci Serkan` ın elinden kaçırdığı top filelerle buluştu: 1-0. 15. dakikada defanstan seken topla Gökdeniz ceza yayı üzerinde buluştu, yarım volesi üstten auta çıktı. 16. dakikada gelişen Orduspor atağında Şadi soldan ceza sahasına girer girmez vurdu. Top az farkla yandan auta çıktı. 18. dakikada Ufukhan sağdan ceza sahasına girdi, Ömer Rıza` ya çıkardı. Bu futbolcunun yerden plasesi filelerle buluştu: 2-0. 35. dakikada Szymkowiak` ın soldan kullandığı kornerde Cem Demir, altı pas üzerinde boş pozisyonda kafayı vurdu, top filelerle buluştu: 3-0. 45. dakikada Celaleddin sağdan ceza sahasına girerken ortaya çıkardı, Gökdeniz` in yakın mesafeden vuruşu kalecide kaldı. İlk yarı Trabzonspor` un 3-0 üstünlüğüyle sona erdi.

İkinci yarıya hızlı başlayan Orduspor, 53. dakikada Çağdaş` ın Şadi` yi düşürmesiyle penaltı kazandı. Atışı kullanan Aydın` ın vuruşunu kaleci Tolga çıkardı, defans uzaklaştırdı. 54. dakikada gelişen ani Trabzonspor atağında Ömer Rıza ceza sahasında kaleciyle karşı karşıya kaldı. Aşırtma vuruşu filelerle buluştu: 4-0. 78. dakikada Orduspor` un Trabzonspor ceza yayı içinde kazandığı serbest vuruşu Aydın kullandı, top az farkla auta çıktı. 78. dakikada, bir pozisyonda sakatlanan Çağdaş,tedavisinin ardından teknik heyet tarafından oyuna sokulmak istemedi ancak genç oyuncu kendi isteğiyle oyuna girdi. Çağdaş, kenardan yapılan oyundan çıkması yönündeki uyarılara da kulak asmayarak mücadelesini devam ettirdi.

82.dakikada gelişen Trabzonspor kontratağında Gökdeniz boş pozisyondaki Umut` a bıraktı. Bu oyuncunun ceza yayı üzerinden vuruşu üstten farklı şekilde auta çıktı. 85. dakikada Yattara sağdan ortaladı, Umut` un dokunuşunda top filelerle buluştu: 5-0. Karşılaşma da bu sonuçla sona erdi. Trabzonspor`un kupası, Ordu Belediye Başkanı Seyit Torun tarafından verildi.