Tşof Başkanı Apaydın: 'Zeytin Dalı Operasyonu Bölgeye Huzur Getirecektir' - Haberler
Haberi Paylaş

Tşof Başkanı Apaydın: "Zeytin Dalı Operasyonu Bölgeye Huzur Getirecektir"

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Güncel
Tşof Başkanı Apaydın:

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) terör örgütü YPG’nin işgali altındaki Afrin’e gerçekleştirdiği Zeytin Dalı Harekatı’na ilişkin bir mesaj yayımladı.

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin ( Tsk ) terör örgütü YPG'nin işgali altındaki Afrin'e gerçekleştirdiği Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin bir mesaj yayımladı. Apaydın, ""Zeytin Dalı operasyonu bölgeye huzur getirecektir" dedi.

Türk Silahlı Kuvvetlerince hudut güvenliği ve bölgede istikrarı sağlamak amacıyla Suriye'nin kuzeybatısındaki Afrin bölgesinde PYD/PKK ve DEAŞ'a mensup teröristleri etkisiz hale getirmek ve dost ve kardeş bölge halkını bunların baskı ve zulmünden kurtarmak üzere başlatılan Zeytin Dalı Harekatı'nın 3. gününde TŞOF Başkanı Fevzi Apaydın bir mesaj yayımladı. Apaydın, "Sonuna kadar haklı olduğumuza inandığımız bu operasyonda Mehmetçiğimizin bu operasyonu başarıyla tamamlayacağından hiçbir şüphe ve endişemiz bulunmamaktadır. Dünyanın en güçlü ve bilinçli hareket kabiliyetine sahip kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimizin kayıp vermeden zafer haberler iyle dönmesini bütün kalbimle diliyorum. Türk milleti her zaman olduğu gibi söz konusu vatan olduğunda yine tek ses ve tek yürek olmuştur. Bu birlikteliğe her zaman kinden bugün daha çok ihtiyacımız var. Ülkemizde iktidar ve muhalefet tüm siyasi partilerimizin birlikte hareket etmesi ayrı bir sevinç kaynağıdır. Türk şoför esnafı olarak askerlerimizin hiçbir kayıp vermeden bölgeye barış ve huzur getirerek geri dönmelerini cani gönülden istiyoruz. Bu Zeytin Dalı harekatı hiç kuşkusuz bölgeye huzur getireceği gibi terör örgütlerine de büyük bir mesaj olacaktır" değerlendirmesinde bulundu.

"Ülkemizin başı sağolsun"

Çığ altında kalan 5 şehit askere rahmet dileyen Fevzi Apaydın, "Bitlis'in Hizan ilçesi İncirli köyü Giriziyaret Tepe mevkiinde bölgeyi PKK'li teröristlerden temizlemek ve kullandıkları sığınak ve barınakların imha edilmesi için başlatılan 'Şehit Jandarma Uzman Çavuş Erdal Kavallı Operasyonu' kapsamında başlatılan çığ düşmesi sonucu 5 askerimizin şehit olması bizleri millet olarak derin bir üzüntüye sevk etmiştir. Operasyonda çığ düşmesi sonucu şehit olan askerlerimize Allahtan rahmet, ailelerine başsağlığı diliyorum" ifadelerini kullandı. - ANKARA

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri