Tso ve İgeme Tarafından Dış Ticaret Eğitim Programı Düzenlendi

Tso ve İgeme Tarafından Dış Ticaret Eğitim Programı Düzenlendi

İhracatı Geliştirme Etüt Merkezi "İgeme" ve Bartın Ticaret ve Sanayi Odası'nın (Btso) İşbirliği ile "Dış Ticaret Eğitim Programı" Gerçekleştirildi. Program Sonunda Kursiyerlere Dış Ticaret Eğitim Sertifikası Verildi.

Tso ve İgeme Tarafından Dış Ticaret Eğitim Programı Düzenlendi

İhracatı Geliştirme Etüt Merkezi "İGEME" ve Bartın Ticaret ve Sanayi Odası'nın (BTSO) işbirliği ile "Dış Ticaret Eğitim Programı" gerçekleştirildi. Program sonunda kursiyerlere Dış Ticaret Eğitim Sertifikası verildi.

Bartın TSO toplantı salonunda gerçekleştirilen Dış Ticaret Eğitim Programında DTM İhracat Genel Müdürlüğü Uzman Yardımcısı Alper Çakıroğlu, Türk Dış Ticaret Rejimi, İhracata ait esaslar ve uygulamaları, DTM İhracat Genel Müdürlüğü Uzmanı Bülent Ferik İhracata yönelik devlet yardımları, Ankara Üniversitesi Ankusem Eğitmeni Sema Evren Dış ticarette ödeme şekilleri, kambiyo ve bankacılık işlemleri ile Ege Uzman Gümrük Müşavirliği Ltd. Şti. Gümrük Müşaviri ve Öğretim Görevlisi Ahmet Özken Gümrük Mevzuatı uygulamaları konularında seminer verdi. Seminere katılan kursiyerler, ihracat nasıl yapılır, nasıl ihracatçı olunur, ihracatçının ihracat yaparken dikkat edeceği hususlar ve izleyeceği yol ve uygulayacağı mevzuatların neler olduğu konularında bilgilendirildi. Seminerler ayrıca iş ve konumlarını ilgilendiren bireysel sorumluluk alanları ile ilgili olarak da uzmanlara soru sorarak bilgi sahibi oldu. Bartın TSO Başkanı Mehmet Kemik, sertifika töreni öncesinde bu tür eğitim faaliyetlerinin tüccar, sanayici ve yatırımcıların ihracat sırasında fikir üretimleri amacından önemli olduğunu ve bundan böyle de değişik alanlarda eğitim faaliyetlerini geliştireceklerini söyledi.

İhracatı Geliştirme Etüt Merkezi "İGEME" ve Bartın TSO'nun işbirliği ile gerçekleştirilen Dış Ticaret Eğitim Programının sonunda kursiyerlere üzerinde isimlerinin yazıldığı sertifikaları Bartın TSO Başkanı Mehmet Kemik, TSO Meclis Başkanı Hakan Çöme, TSO Yönetim Kurulu Üyesi Harun Gökbayrak ve eğitimciler tarafından verildi.

(MAO-SD-Y) 13.03.2008 21:38 TSİ

Kaynak: İHA