Tsmokı Mınsk Maçının Ardından

Tsmokı Mınsk Maçının Ardından

Fıba Euro Challenge çeyrek final karşılaşmasında evinde Belarus ekibi Tsomki Minsk'i konuk eden Royal Halı Gaziantep, maçtan 59-58 galip ayrıldı.

Tsmokı Mınsk Maçının Ardından

Fıba Euro Challenge çeyrek final karşılaşmasında evinde Belarus ekibi Tsomki Minsk'i konuk eden Royal Halı Gaziantep, maçtan 59-58 galip ayrıldı. Royal Halı Gaziantep Başantrenörü Jurij Zdovc, oyuncularını verdiği mücadeleden dolayı tebrik ederek, şöyle konuştu

Oyuncuları tebrik ederim. Çok fazla bir şey yapmadık. Genel olarak çok tedirgin değildim, çünkü doğru oynadık. Çok zor atışları sayı yaptılar. Biz de çok boş atışlar kaçırdık. Minsk'te bu şekilde oynarsak kazanamayız. Bazı oyuncularımız daha da iyi oynayabilirdi. Minsk'te kazanmak için her şeyi yapacağız.

Tsmoki Minsk Başantrenörü Donaldas Kairys ise Royal Halı Gaziantep'in çok iyi bir takım olduğunu belirterek, Baştan sona müthiş bir maç oldu. Onlar da zor sayılar buldu, biz de zor sayılar bulduk. Başa baş geçen bir mücadeleydi. Şimdi evimizde oynayacağız. 2 gün dinlendikten sonra çıkacağımız mücadelede daha iyi oynamaya çalışacağız dedi.