Tsk Haberleri

Tsk haber, Tsk son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Tsk - 01.07.2021
Uluslararası Anadolu Kartalı-2021 Eğitimi nefes kesti
"Geçmiş yılların istatistikleri ve devam eden eğitimler göz önüne alındığında tatbikatın amacına ulaştığı kanaatindeyim" Uluslararası Anadolu Kartalı Eğitimi'nde bir konuşma gerçekleştiren Hava Kuvvetleri Komutanı Hasan Küçükakyüz, "Anadolu Kartalı eğitimi Türk Hava Kuvvetleri tarafından 2001 yılından bu yana 3'üncü Ana Jet Üs Komutanlığı Konya'da icra edilmektedir. 2001 yılından bugüne kadar 19 adeti milli, 24 adeti uluslararası olmak üzere NATO unsurları dahil 15 ülkenin katılımı ile toplam 43 dönem Anadolu Kartalı Eğitimi başarılı bir şekilde icra edilmiştir. Bu eğitimler sadece Türkiye'nin müttefiklerinin eğitim ihtiyaçlarını karşılamak ile kalmayıp, aynı zamanda kendine özgü coğrafi konumunun kazandırmış olduğu kaynakları paylaşmak suretiyle de Türkiye'nin uluslararası güven ve işbirliğine katkıda bulunmak noktasında da önemli bir rol oynamaktadır. Hali hazırda 21 Haziran - 2 Temmuz arasında icra edilmekte olan eğitimler, Azerbaycan, Katar, Pakistan, NATO unsurlarının katılımı ile devam etmektedir. Anadolu Kartalı Eğitimlerinin amacı, harekata yönelik eğitim ihtiyacını karşılamak ve personelin harbe hazırlık seviyelerin artırmaktır. Çok şanslıyız ki 60'dan fazla hava unsurunun diğer unsurlardan etkilenemeyeceği Anadolu Kartalı Eğitim alanına sahibiz. Geçmiş yılların istatistikleri ve devam eden eğitimler göz önüne alındığında tatbikatın amacına ulaştığı kanaatindeyim. TSK'nın en önemli kuvvet çarpanı da sahip olduğumuz eğitimli ve nitelikli personelidir.
Tsk - 01.07.2021
Terör örgütü YPG/PKK'nın Barış Pınarı Harekatı bölgesine sızma girişimi engellendi
Tel Abayd ilçesi, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Suriye Milli Ordusu'nun (SMO) Ekim 2019'da düzenlediği Barış Pınarı Harekatı'yla terör örgütü YPG/PKK'dan arındırıldı.
Tsk - 30.06.2021
TSK ve MİT'in koordinasyonuyla Irak'ın kuzeyinde tespit edilen 7 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi
Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Milli İstihbarat Teşkilatının (MİT) koordinasyonu ile Irak'ın kuzeyindeki Gara'da tespit edilen 7 PKK'lı teröristin hava harekatıyla etkisiz hale getirildiği bildirildi.
Tsk - 30.06.2021
Son dakika... TSK ve MİT'in koordinasyonu ile Irak'ın kuzeyindeki Gara'da tespit edilen 7 PKK'lı terörist hava harekatıyla etkisiz hale getirildi.
Son dakika gündem haberi... TSK ve MİT'in koordinasyonu ile Irak'ın kuzeyindeki Gara'da tespit edilen 7 PKK'lı terörist hava harekatıyla etkisiz hale getirildi.
Tsk - 30.06.2021
Son dakika haberi: Batman'dan askerler dualarla Suriye'ye uğurlandı
Edinilen son dakika gelişmesine göre Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) sınır ötesi operasyonlarına katılmak üzere Batman'dan 73 Mehmetçik, dualarla Suriye'ye gönderildi.
Tsk - 30.06.2021
Son dakika haber: Askeri Ceza Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Resmi Gazete'de yayımlandı
Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanunu ile Askeri Ceza Kanunu'nda feri askeri ceza olarak yer alan Türk Silahlı Kuvvetleri'nden (TSK) çıkarma ve rütbenin geri alınması cezaları, hak yoksunluğu olarak düzenlenecek.
Tsk - 29.06.2021
Türkiye'nin aktif uydu sayısı Türksat 5A'nın hizmete girmesiyle 7'ye yükseldi
Uzayda uydu sahibi 30 ülkeden biri olan Türkiye'nin aktif uydu sayısı, Türksat 5A'nın da hizmete alınmasıyla 7'ye yükseldi.
Tsk - 29.06.2021
FETÖ'ye yönelik "ankesör" soruşturmasında 47 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türk Silahlı Kuvvetlerindeki (TSK) yapılanmasındaki şüphelilerce kullanılan örgütsel iletişim yöntemi "ankesör" soruşturması kapsamında, haklarında gözaltı kararı verilen 47 şüphelinin yakalanması için İstanbul merkezli 24 ilde operasyon başlatıldı.
Tsk - 29.06.2021
FETÖ'nün TSK yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında haklarında gözaltı kararı verilen 47 şüphelinin yakalanması için İstanbul merkezli 24 ilde...
FETÖ'nün TSK yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında haklarında gözaltı kararı verilen 47 şüphelinin yakalanması için İstanbul merkezli 24 ilde operasyon başlatıldı.
Tsk - 28.06.2021
Genelkurmay Başkanı Orgeneral Güler, Arnavut mevkidaşı Begaj ile telefonda görüştü
TSK'nın Twitter hesabından yapılan açıklamaya göre Orgeneral Güler ve Tümgeneral Begaj, görüşmede güncel gelişmeler hakkında görüş alışverişinde bulundu.
Tsk - 28.06.2021
Bakan Akar, komuta kademesi ve OYAK Yönetim Kurulu ile Anıtkabir'i ziyaret etti
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) komuta kademesi ile birlikte Anıtkabir'i ziyaret ederek, ardından OYAK'ın 61'inci Olağan Genel Kuruluna katıldı.
Tsk - 26.06.2021
Bulgaristan'da, 15 Temmuz 2016'daki hain darbe girişimini anlatan fotoğraf sergisi açıldı
Bulgaristan'ın Varna şehrinde, Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'da gerçekleştirdiği hain darbe girişimini anlatan fotoğraf sergisi açıldı. "Hain Darbe Teşebbüsüne Karşı Ulusal Direnç" konulu fotoğraf sergisi, Bulgaristan Varna Free Üniversitesi'nde gerçekleştirilen "Uluslararası Milli Güvenlik Sempozyumu" kapsamında İstanbul Rumeli Üniversitesi tarafından açıldı. Anadolu Ajansının (AA) fotoğraflarından oluşan sergi, Avrupa Birliği'nde (AB) 15 Temmuz hain girişimini yansıtan ilk sergi olma özelliği taşırken, sempozyum için AB ve diğer ülkelerden gelen çok sayıda akademisyen ve milli güvenlik uzmanı sergiyi gezme imkanı buldu. İstanbul Rumeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hazım Tamer Dodurka, yaptığı açıklamada, sempozyumda yer almaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek, 15 Temmuz akşamı Türkiye'de hiç beklenmedik bir gelişmenin yaşandığını ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) içine sızmış FETÖ üyelerinin, ulusal egemenliği tehdit ederek ülkenin kontrolünü ele geçirmeye çalıştığını hatırlattı.
Tsk - 26.06.2021
Son dakika haber: Azerbaycan Savunma Bakanı: "Ordumuzun savaş kabiliyetinin artırılmasında Türk Silahlı Kuvvetleri'nin rolü çok büyük"
Son dakika haberleri... Azerbaycan Savunma Bakanı Orgeneral Zakir Hasanov, Azerbaycan ordusundaki askerlerin Türkiye'de aldığı eğitimler soncunda savaş kabiliyetinin arttığını ve bu konuda Türk Silahlı Kuvvetleri'nin rolünün büyük olduğunu ifade etti.
Tsk - 25.06.2021
(Adil Öksüz'ü sakladıkları iddia edilen 4 sanığa ceza çıktı
FETULLAHÇI Terör Örgütü(FETÖ)'nün sözde Türk Silahlı Kuvvetleri(TSK) yapılanmasının en üst düzey sorumlusu olduğu iddia edilen firari Adil Öksüz'ün serbest bırakılmasının ardından İstanbul'da saklanmasına yardım ettikleri iddiasıyla 1'i firari 4'ü tutuklu 5 sanığın yargılandığı davada karar çıktı.
Tsk - 25.06.2021
Son dakika haber | Karara bağlanan 'Zirve Yayınevi' soruşturmasının, 'kumpas' davasına devam edildi
Malatya 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde bu gün görülen 2'nci duruşmada, tutuksuz sanık Özgür Birdal ile müştekiler, Ruhi Abat ve Levent Kağan Türk ile emekli Orgeneral Hurşit Tolon'un avukatı İlkay Sezer hazır bulundu. Geçen duruşmada tutuklanması için yakalama kararı çıkarılan ve daha sonra kendisi gelip teslim olduğu kaydedilen 'Zirve Yayınevi' davasında gizli tanık olarak ifade veren İlker Çınar, tutuklu bulunduğu Aydın'daki cezaevinden SEGBİS sistemi ile duruşmaya katıldı. Mahkeme Başkanı Türker Türkoğlu, "FETÖ'nün seni esir aldığını, zorla ifade verdiğini ifade etmişsin doğru mu?" sorusuna İlker Çınar, doğru olduğu yanıtını verdi. Mahkemeden asla kaçmadığını, gelip teslim olduğunu ifada eden Çınar, kendisinin daha önce Malatya İl Jandarma Komutanlığı'nda haber elemanı olduğunu söyledi.  'YALAN HABERLERE BAĞLI OLARAK DEŞİFRE EDİLDİM' FETÖ'nün o dönem Malatya Jandarma Alay Komutanı olan Albay Mehmet Ülger'i, Zirve Yayınevi cinayetleri ile ilişkilendirecek çalışmayı bizzat yaptığını, aynı ilişkilendirmenin kendisi için de yapıldığını belirten Çınar, mahkeme başkanının bunu kimin yaptığını sorması üzerine Zekeriya Öz'ün yaptığı ifadesini kullanarak, "Mehmet Ali Badak, Aykut Saka'ya 'Zirve Yayınevi cinayetleri ile Mehmet Ülger'in ilişkili olduğunu bir ihbar mektubu ile yaz' diyor. İhbar mektupları ile ben de Zirve Yayınevi cinayetleri ile ilişkilendirildim. Sadece Mehmet Ülger ilişkilendirilmedi, ben de aynı şekilde ilişkilendirildim. Ben bugün terör örgütlerinin ölüm listesindeyim. Haber elemanı olduğum için deşifre edildim. Malatya jandarmanın istihbarat bölümünün en mahrem bilgileri benim Zirve Yayınevi cinayetleri ile ilişkilendirilmem yönünde deşifre edilmiştir. FETÖ'cü Adem Yavuz Aslan var, manşet haberle ben Zirve Yayınevi'nin sorumlusuymuşum gibi haber yapmış. Beni basın yolu ile etkisiz hale getirmiştir. Adem Yavuz Aslan'ın yaptığı haberde ben TSK mensubu gibi gösterildim.
Tsk - 25.06.2021
Selçuklu Sultanları ve Tüm Şehitler Cuma Hutbesinde Anıldı
Konya'nın Türkiye Selçuklu Devleti'ne başşehir oluşunun 924. yılı dolayısıyla Konya'daki tüm camilerde Cuma namazında Selçuklu Sultanları anıldı.
Tsk - 25.06.2021
İzmir merkezli FETÖ operasyonunda tutuklananların sayısı 58'e çıktı
İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla, FETÖ/PDY'nin TSK yapılanmasına yönelik yürüttüğü soruşturma kapsamında, ankesörlü/ kontörlü sabit hat ile FETÖ imamları ile irtibatlı olduğu iddiasıyla haklarında yakalama kararı bulunan 132 şüpheliye yönelik, önceki gün saat 01.
Tsk - 25.06.2021
Yeni Uzay 2.0: Askeri ve stratejik rekabet kızışıyor
NATO bünyesi içinde çalışmalara başlayacak olan uzay birimine katkı sağlama konusunda Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) bünyesinde de Eskişehir'de kurulması önceden planlanmış olan ve örgütlenme yapısı belirlenen Türk Uzay Kuvvetleri'nin de aktif hale getirilmesine karar verildi.
Tsk - 25.06.2021
FETÖ'nün TSK yapılanmasına yönelik İzmir merkezli soruşturmada 58 tutuklama
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türk Silahlı Kuvvetlerindeki (TSK) gizli yapılanmasına yönelik İzmir merkezli 40 ilde yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan, aralarında muvazzaf askerlerin de bulunduğu 113 şüpheliden 58'i tutuklandı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Tsk Haberleri | Tsk Haber - Haberler - Sayfa 7 - Tsk haberleri, son dakika tsk haber ve gelişmeleri burada. Son dakika haberi... Bakan Akar: Türk Silahlı Kuvvetleri'nin ihtiyacı olan tüm araç, silah ve gereç ne varsa onları biz sağlayacağız.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 31.07.2021 22:55:38. #1.13#

title