Tsk Haberleri

Tsk haber, Tsk son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Tsk - 6.10.2020
Mali ve Orta Afrika tezkeresi 1 yıl uzatıldı
TBMM Genel Kurulu'nda, Birlemiş Milletler'in (BM) Mali ve Orta Afrika Cumhuriyeti'nde icra ettiği harekat ve misyonlara Türkiye'nin katılımına ilişkin, asker gönderme yetkisi veren Cumhurbaşkanlığı tezkeresinin süresi bir yıl uzatıldı.
Tsk - 6.10.2020
Gazimağusa Belediye Başkanı Arter: "(Kapalı Maraş'ın açılması) Tarihi bir gün"
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter, kent sınırları içinde yer alan Kapalı Maraş'ın yeniden açılmasına ilişkin, "6 Ekim 2020 çok önemli bir gün olarak tarihe geçecek.
Tsk - 6.10.2020
Son dakika haberi! Adil Öksüz'ün kayınvalidesinin 15 yıla kadar hapsi istendi
Son dakika haber... Sakarya'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) sözde "TSK imamı" olduğu belirlenen ve 15 Temmuz darbe girişimini Akıncı Üssü'nden yöneten firari Adil Öksüz'ün kayınvalidesi Hatice Yıldırım'ın 15 yıla kadar hapsi talep edildi.
Tsk - 6.10.2020
Son Dakika | DHA YURT BÜLTENİ - 4
Mahkeme, sanık Ekrem Ergül'ü, 'bir suçu gizlemek, delillerini ortadan kaldırmak veya işlenmesini kolaylaştırmak ya da yakalanmamak amacıyla, çocuğa ya da beden veya ruh bakımından kendisini savunamayacak durumda bulunan altsoydan akrabayı kasten öldürme suçu'nu işlediğine kanaat getirerek, ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına çarptırdı.  (ARŞİV GÖRÜNTÜLERLE) Süleyman EKİN/ANTALYA, ========================= Afrin'de PKK/YPG'li teröristler bombalı araçla saldırdı: 4 yaralı   TÜRK Silahlı Kuvvetleri'nce (TSK) 'Zeytin Dalı Harekatı' ile terör unsurlarından arındırılıp, özgürleştirilen Suriye'nin Afrin bölgesinde, PKK/YPG tarafından bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda, 4 kişi yaralandı.
Tsk - 6.10.2020
Bursa merkezli FETÖ soruşturmasında bir şüpheli tutuklandı
Haklarında gözaltı kararı verilen diğer 2 zanlının yakalanması için başlatılan çalışma sürüyor. Bursa Cumhuriyet Başsavcılığınca, FETÖ tarafından Türk Silahlı Kuvvetlerine (TSK) yerleştirilmiş örgüt üyeleri ve bu kişilerin mahrem imamlarının deşifre edilmesi amacıyla başlatılan soruşturma doğrultusunda 14 Eylül'de operasyon düzenlenmişti.
Tsk - 6.10.2020
GÜNDEM / 6 Ekim 2020
(Ankara /11.00) (Fotoğraflı-Görüntülü) 3- TBMM'den Genel Kurulda, Birleşmiş Milletlerin (BM) Mali ve Orta Afrika Cumhuriyeti'nde icra ettiği harekat ve misyonlara katılımı ile Türkiye'nin Lübnan'da konuşlu BM Geçici Görev Gücü'ne (UNIFIL) TSK unsurlarıyla verdiği desteğin sürelerinin bir yıl daha uzatılmasına ilişkin Cumhurbaşkanlığı tezkereleri ele alınacak.
Tsk - 5.10.2020
GÜNDEM ÖZETİ / 6 Ekim 2020
(Ankara /11.00) 3- TBMM Genel Kurulunda, Birleşmiş Milletlerin (BM) Mali ve Orta Afrika Cumhuriyeti'nde icra ettiği harekat ve misyonlara katılımı ile Türkiye'nin Lübnan'da konuşlu BM Geçici Görev Gücü'ne (UNIFIL) TSK unsurlarıyla verdiği desteğin sürelerinin bir yıl daha uzatılmasına ilişkin Cumhurbaşkanlığı tezkereleri ele alınacak.
Tsk - 5.10.2020
Çorum ve Kastamonu'dan Azerbaycan'a manevi destek
Türkiye Kamu-Sen Çorum İl Temsilciliği binası ile Kastamonu İl Genel Meclisi'ne Türk ve Azerbaycan bayrakları asıldı.
Tsk - 5.10.2020
Son dakika gündem: Bakan Akar: Ermenistan sivilleri hedef alarak savaş suçu işliyor
Son dakika haberine göre MİLLİ Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Terör örgütleriyle bile iş birliği yapan Ermenistan cephede kahraman Azerbaycan ordusu karşısında büyük hüsrana uğrayınca, önce yalanlarla kara propagandaya sarıldı.
Tsk - 5.10.2020
Milli Savunma Bakanı Akar'dan birlik komutanları ile video konferans
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Ermenistan'ın sivilleri hedef alarak savaş suçu işlediğini belirterek, "Ermenistan yöneticileri başta kendi halkı olmak üzere insanlık vicdanında mutlaka önümüzdeki dönemde yargılanacaktır.
Tsk - 5.10.2020
Son dakika haber | TBMM Genel Kurulu'nda mesai başlıyor
Son dakika haberi: TBMM Genel Kurulu, 27'nci Dönem 4'üncü Yasama Yılı mesaisine, üç ayrı asker gönderme tezkeresini görüşerek başlayacak.
Tsk - 5.10.2020
Eski AYİM üyesi Buçukoğlu'nun FETÖ üyeliğinden 15 yıla kadar hapsi istendi
Buçukoğlu'nun örgüt içinde yer aldığı belirtilen mütalaada, sanığın AYİM üyesi olduktan sonra da FETÖ mensuplarıyla birlikte hareket ettiği bildirildi. Mütalaada, Buçukoğlu'nun FETÖ'nün Türk Silahlı Kuvvetlerini (TSK) yeniden yapılandırmaya yönelik faaliyetlerine katıldığı, örgütün menfaatleri doğrultusunda çalışmalar yaptığı ifade edildi.
Tsk - 5.10.2020
Son dakika haber:
Son dakika gelişmesine göre Türkiye'nin barış, huzur ve güvenliğini bozmak için bebek ve çocukları dahi hedef almaktan çekinmeyen terör örgütü YPG/PKK'ya yönelik kış üslenmesine hazırlandığı eylülde düzenlenen başarılı operasyonlarda, aralarında sözde sorumluların da bulunduğu 110 terörist etkisiz hale getirildi.
Tsk - 4.10.2020
MSB'den faaliyetlere ilişkin bilgilendirme yapıldı Açıklaması
Terörle mücadele TSK'nın ülkenin ve milletin güvenliğini sağlamak maksadıyla yurt içerisinde ve yurt dışında PKK/KCK/PYD-YPG ve FETÖ başta olmak üzere DEAŞ dahil terör örgütlerine karşı mücadelesini kararlılıkla sürdürdüğünü söyleyen Aktop, bu kapsamda Irak'ın kuzeyinde PKK terör örgütüne yönelik operasyonların devam ettiğini dile getirdi.
Tsk - 3.10.2020
"Sınır Ötesi Afrin" bilgisayar oyunu ile gençlere milli duyguları aşılamak istiyorlar
Aksaray Bilim ve Sanat Merkezi Öğretmenleri ve Genç Mucidler Bilim ve Sanat Derneği üyeleri, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) sınır ötesine yaptığı operasyonları ve kahramanlıkları konu alan "Sınır Ötesi Afrin" bilgisayar oyunu tasarladı.
Tsk - 2.10.2020
FETÖ operasyonunda yakalanan 4 zanlı itirafçı oldu
Afyonkarahisar merkezli Uşak ve Ankara'da Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türk Silahlı Kuvvetleri içerisindeki kripto yapılanmasına yönelik operasyonda gözaltına alınan 4 şüpheli, çıkarıldıkları mahkemede, adli kontrol ve yurt dışına çıkma yasağı şartıyla serbest bırakıldı.
Tsk - 2.10.2020
Son dakika haber | Türkiye'nin ilk lityum iyon pil üretim tesisinin temeli Kayseri'de atıldı (2)
Son dakika haberleri... Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, "Küresel güç Türkiye' vizyonunda hava, kara, deniz unsurlarından silah ve mühimmatlarına, radar ve elektronik harp unsurlarından siber güvenliğe, motor sistemlerinden uzay çalışmalarına kadar savunma sanayinin her alanında yerli ve milliği...
Tsk - 2.10.2020
ASPİLSAN Enerji Pil Üretim Tesisi Temel Atma Töreni
Sadece daha çevreci ve daha sürdürülebilir enerji kaynaklarını elde etmek için değil, elde edilen enerjinin kolay ve uzun vadeli depolanabilir olması için de yoğun bir gayretin olduğuna dikkati çeken Akar, şunları söyledi: "Günümüzde otomobiller, ağır hizmet araçları ve hatta uçaklar dahi artık elektrikli yapılmasına yönelik dönüşüm çalışmaları sürdürülmektedir. Bu elektrikli araçların çalışabilmesi ve gelişebilmesi için de bataryalar üzerinde yapılan çalışmalara büyük ar-ge kaynakları ayrılıyor. Denilebilir ki pil teknolojileri, artık dünyayı dönüştürüyor ve adeta şekillendiriyor. Geleceğin dünyasında hayati önemde olan bu teknolojilerin yerli ve milli imkanlarla elde edilmesi ve geliştirilmesi bir gereklilik haline gelmiştir. Zira yerli ve milli üretim, yaşamakta olduğumuz bu hassas süreçte hiç olmadığı kadar önemli bir rol oynamaktadır." Türkiye'nin son yıllarda büyük sanayi, teknoloji ve ar-ge yatırımları gerçekleştirdiğini bildiren Akar, "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliği, teşvik ve destekleriyle başta TSK Güçlendirme Vakfı'na bağlı şirketlerimiz olmak üzere, teknoloji firmalarımızın ve üniversitelerimizin de üstün gayretleriyle yerli ve milli üretimde önemli mesafeler kat ettik.
Tsk - 2.10.2020
Son dakika! Balıkesir merkezli 21 ildeki FETÖ operasyonunda 5 tutuklama
Son dakika haberi... BALIKESİR merkezli 21 ilde, FETÖ/PDY'nin 'Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki yapılanması'na yönelik operasyonda gözaltına alınan 24 kişiden 23'ü, adliyeye sevk edildi.
Tsk - 1.10.2020
SETA'dan "Güvenlik, Enerji ve Uluslararası Siyaset Boyutlarıyla Türkiye-Azerbaycan İlişkileri"...
İlk boyutun daha önemli olduğunun altını çizen Aslan, "O döneme kadar Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri Rus doktrini uygulayarak eğitim yapıyordu. Türkiye'yle beraber Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri NATO doktrinine geçiş yaptı. TSK'nın uygulamakta olduğu doktrini kendi bünyesine kattı.
Tsk - 1.10.2020
Yurt dışına asker gönderme tezkereleri TBMM'de
Bu mülahazalar ışığında, Türkiye'nin milli güvenliğine yönelik ayrılıkçı hareketler, terör tehdidi ve her türlü güvenlik riskine karşı uluslararası hukuk çerçevesinde gerekli her türlü tedbiri almak, Irak ve Suriye'deki tüm terör örgütlerinden ülkemize bundan sonra da yönelebilecek saldırıları bertaraf etmek ve kitlesel göç gibi diğer muhtemel risklere karşı milli güvenliğimizin idame ettirilmesini sağlamak, Türkiye'nin güney kara sınırlarına mücavir bölgelerde yaşanan ve hiçbir meşruiyeti olmayan tek taraflı bölücü girişimler ve bunlarla ilgili olabilecek gelişmeler istikametinde Türkiye'nin menfaatlerini etkili bir şekilde korumak ve kollamak, gelişmelerin seyrine göre ileride telafisi güç bir durumla karşılaşmamak için süratli ve dinamik bir politika izlenmesine yardımcı olmak üzere hudut, şümul, miktar ve zamanı Cumhurbaşkanınca takdir ve tayin olunacak şekilde, Türk Silahlı Kuvvetlerinin gerektiği takdirde sınır ötesi harekat ve müdahalede bulunmak üzere yabancı ülkelere gönderilmesi ve aynı amaçlara matuf olmak üzere yabancı silahlı kuvvetlerin Türkiye'de bulunması, bu kuvvetlerin Cumhurbaşkanının belirleyeceği esaslara göre kullanılması ile risk ve tehditlerin giderilebilmesi için her türlü tedbirin alınması ve bunlara imkan sağlayacak düzenlemelerin Cumhurbaşkanı tarafından belirlenecek esaslara göre yapılması için 2 Ekim 2014 tarihli ve 1071 sayılı TBMM kararı ile verilen ve son olarak 8 Ekim 2019 tarihli ve 1199 sayılı TBMM kararı ile 30 Ekim 2020 tarihine kadar uzatılan izin süresinin 30 Ekim 2020 tarihinden itibaren 1 yıl uzatılması hususunda gereğini Anayasa'nın 92'nci maddesi uyarınca bilgilerinize sunarım." Lübnan tezkeresi Lübnan tezkeresinde, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinin (BMGK) 11 Ağustos 2006'da kabul ettiği 1701 sayılı karar ve TBMM'nin 5 Eylül 2006 tarihli kararıyla 1 yıl için verdiği izin kapsamında, Türkiye'nin, Lübnan'da konuşlu UNIFIL'e TSK unsurlarıyla katkı sağladığı, iznin süresinin son olarak 31 Ekim 2019'dan itibaren 1 yıl uzatıldığı hatırlatıldı.
Tsk - 30.9.2020
FETÖ kendinden olmayanları TSK'den attırmak için talimatname hazırlamış
İzmir'de FETÖ'nün Türk Silahlı Kuvvetlerine (TSK) sızan rütbeli mensuplarına yönelik soruşturma kapsamında haklarında dava açılan 8 sanıkla ilgili iddianamede FETÖ mensubu olmayan subay ve adaylarının TSK'dan atılmaları ve ayrılmalarını sağlayacak yöntemlerin bir talimatname altında...
Tsk - 30.9.2020
FETÖ, TSK'DAN SUBAY VE SUBAY ADAYLARINI ATTIRMAK İÇİN TALİMATNAME HAZIRLAMIŞ
İZMİR Cumhuriyet Başsavcılığı, Maltepe Askeri Lisesi ve Menteş Askeri Kampı'nda, örgüt üyesi olmayan askeri öğrencilere baskı, mobbing, yıldırma, taciz, kötü muamele, iftira, şantaj, tehdit ve işkenceye varan uygulamalar yapan TSK'daki FETÖ'cü 8 üst rütbeli eski asker hakkında dava açtı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Tsk Haberleri | Tsk Haber - Haberler - Sayfa 4 - Tsk haberleri, son dakika tsk haber ve gelişmeleri burada. Lübnan tezkeresi Resmi Gazete'de.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 23.10.2020 09:20:47. #1.14#
title