TSK: Kaynağı Yoksa, Yalan Haberdir

TSK: Kaynağı Yoksa, Yalan Haberdir

TSK, 'Genelkurmay Üst Düzey Yöneticilerine' Atfen Verilen Tüm Haber ve Yorumların, Haberi Veren Bilgi Kaynağını Açıklamadığı Sürece 'Yalan' Haber Olarak Değerlendirilmesi Gerektiği Belirttt,

TSK:  Kaynağı Yoksa, Yalan Haberdir

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, sınır ötesi operasyon kapsamında, basın ve yayın organlarında ''Genelkurmay üst düzey yöneticilerine'' atfen verilen tüm haber ve yorumların, haberi veren bilgi kaynağını açıklamadığı sürece ''yalan'' haber olarak değerlendirilmesi gerektiği belirtilerek, ''Halkımızın isim zikretmeksizin askeri yetkililer kaynak gösterilerek verilen haberlere itibar etmemesi ve bunlara ihtiyatla yaklaşması önem taşımaktadır'' denildi.

Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinde yer alan basın açıklaması şöyle:

''Sınır ötesi operasyon kapsamında, basın ve yayın organlarında 'Genelkurmay üst düzey yöneticilerine' atfen verilen tüm haber ve yorumların, haberi veren bilgi kaynağını açıklamadığı sürece 'yalan' haber olarak değerlendirilmesi gerekmektedir.

Genelkurmay Başkanlığı harekatla ilgili bilgileri basın açıklamaları yoluyla kamuoyu ile paylaşmaktadır. Yetkisiz personelin kurum adına izinsiz açıklama yapması veya bilgi vermesi söz konusu değildir. Halkımızın isim zikretmeksizin askeri yetkililer kaynak gösterilerek verilen haberlere itibar etmemesi ve bunlara ihtiyatla yaklaşması önem taşımaktadır.

Kamuoyuna ve Türk basınının değerli mensuplarına saygı ile duyurulur.''