Ts'de Futbolcu ve Eşlerine Saldırı Davasında Karar

Ts'de Futbolcu ve Eşlerine Saldırı Davasında Karar

Milli Futbolcular Fatih Tekke ve Gökdeniz Karadeniz ile Eşlerinin Otomobilleri ve İş Yerlerinin Kurşunlanması Olayına İlişkin Davada Sanıklardan Hakan Süleyman, Müjdat Üçüncü'nün Öldürülmesi Olayından Müebbet Hapis Cezası ve Diğer Suçlardan 44 Yıl 3 Ay Hapis Cezası Aldı. Erdem Kılıç'a 22 Yıl, Şenol Kaya'ya 26 Yıl 6 Ay Hapis Cezası Verildi.

Ts'de Futbolcu ve Eşlerine Saldırı Davasında Karar

Milli futbolcular Fatih Tekke ve Gökdeniz Karadeniz ile eşlerinin otomobilleri ve iş yerlerinin kurşunlanması olayına ilişkin davada sanıklardan Hakan Süleyman, Müjdat Üçüncü'nün öldürülmesi olayından müebbet hapis cezası ve diğer suçlardan 44 yıl 3 ay hapis cezası aldı. Erdem Kılıç'a 22 yıl, Şenol Kaya'ya 26 yıl 6 ay hapis cezası verildi.

Erzurum 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki davada, sanık Hakan Süleyman son savunmasında, mahkeme heyetinin ''talimatla hareket ettiğini'' ileri sürdü.

Trabzonspor Kulübü Başkanı Nuri Albayrak'ın yaşanan bazı olayları ört bas etmeye çalıştığını, sonrasında konunun medyaya yansımasıyla olayların kendisine mal edildiğini anlatan Süleyman, Ömer Yeşilyurt isimli bir avukatın Gökdeniz Karadeniz, Fatih Tekke ve tutuksuz sanık Fatih Bulut'un beraati için garanti verdiğini ileri sürerek, Mahkeme Başkanı Gökmen Demircan'la Erzurum'da Dedeman Otel'de bir araya gelerek, yemek yediklerini iddia etti.

Bunun üzerine Başkan Demircan, Dedeman Otel'e bugüne kadar bir kez gittiğini belirterek, ''Onda da hakim ve savcıların yemeğine katıldım. Dedikodularla uğraşma. Ben öyle bir adamı tanımam. O Ömer Yeşilyurt dediğin adam beni tanısın bu işi bırakır giderim'' diye konuştu.

Şenol Kaya savunmasında, sabıka kaydındaki iki suçtan başka suça karışmadığını ifade ederek, ''İddialarla en ufak bir alakam yok. Şikayetçileri tanımıyorum. Hakan Süleyman ve Erdem Kılıç'ı ise akrabalarım oldukları için tanıyorum. Suçsuzum'' şeklinde konuştu.

Sanık Erdem Kılıç ise tek suçunun Hakan Süleyman'ı tanımak olduğunu ileri sürerek, suçsuz olduğunu ve iddia edilen olaylarla ilgisi bulunmadığını olmadığını söyledi ve tahliyesini talep etti.

Mahkeme heyeti, sanık Hakan Süleyman'ın sabit olan örgüt faaliyeti çerçevesinde maktul Müjdat Üçüncü'yü kasten öldürme suçundan, TCK'nın 81. maddesi gereğince müebbet hapis cezası ile cezalandırılmasına karar verildiğini açıkladı. Hakan Süleyman'a diğer suçlardan toplam 44 yıl 3 ay hapis cezası verildi.

Sanıklardan Erdem Kılıç 22 yıl 1 ay, Şenol Kaya 26 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Tutuksuz sanık Fatih Bulut da 2 yıl 6 ay hapis cezası aldı.

Kaynak: AA