Trump'tan Kayıp Gazeteciyle İlgili Açıklaması: Türkiye'den Kayıtları İstedik

Trump'tan Kayıp Gazeteciyle İlgili Açıklaması: Türkiye'den Kayıtları İstedik

ABD Başkanı Donald Trump, Kayıp gazeteci Cemal Kaşıkçı olayı nedeniyle, Suudi Arabistan'dan uzaklaşmak istemediklerini belirterek "Eğer varsa, Türkiye'den ses ve görüntü kayıtlarını istedik." dedi.

ABD Başkanı Donald Trump, kayıp Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'yla ilgili bir açıklama daha yaptı. Trump açıklamasında, "Kaşıkçı meselesi yüzünden Suudi Arabistan'dan uzaklaşmak istemiyoruz" ifadelerini kullandı. Trump ayrıca, "Eğer varsa, Türkiye'denses ve görüntü kayıtlarını istedik" dedi. Soruşturmaya ilişkin de değerlendirmede bulunan ABD Başkanı "Muhtemelen bu hafta bitmeden neler olduğunu öğrenmiş olacağız" diye konuştu.

POMPEO: KONUYU CİDDİYETLE ELE ALIYORUZ

Kaşıkçı'yla ilgili açıklamalarda bulunan bir diğer isim de ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo oldu. Pompeo, ABD'nin konuyu 'ciddiyetle' ele aldığını söyledi. Pompeo, Kaşıkçı'nın öldürüldüğüne dair ses kayıtları olduğu iddialarıyla ilgili olarak bu ses kayıtlarını dinleyip dinlemediği yönünde gelen bir soruya, "Bunun hakkında söyleyecek bir şeyim yok" şeklinde yanıt verdi.

ABD Dışişleri Bakanı, "Bir ülke kanunsuz bir iş yapıyorsa, bu kabul edilemez. Böyle bir eylemi kimse savunmayacak. Ne olduğunu basitçe açıklamalılar" ifadelerini kullandı.