Trump, Beyaz Saray'dan Bilgi Sızdıran Köstebeği Arıyor

Trump, Beyaz Saray'dan Bilgi Sızdıran Köstebeği Arıyor

ABD Başkanı Trump, yeni bir basın toplantısı yaparak yine muhalif medyaya yüklendi. Obama'dan enkaz devraldığını, basının ise gerçeği anlatmadığını söyleyen Trump, "Medyaya bilgi sızdıranları da bulacağım" dedi.

Trump, Beyaz Saray'dan Bilgi Sızdıran Köstebeği Arıyor

ABD Başkanı Donald Trump, düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

"YALAN SÖYLEDİĞİ İÇİN KOVULMUŞ"

Flynn'in Rus Büyükelçi Sergey Kislyak ile yaptığı telefon görüşmesine ilişkin Başkan Yardımcısı Mike Pence'e yanlış bilgi verdiği için istifasını istediğini belirten Trump, "ABD Başkan Yardımcısına gerçekleri söylemedi ve daha sonra hatırlamadığını belirtti, bu kabul edilemez." dedi.

Trump, Flynn'in Rus Büyükelçisi ile telefonla görüşmesinde bir sorun görmediğini kaydederek, "İşini yapıyor" ifadesini kullandı.

Donald Trump, Flynn'in Pence'e yanlış bilgi vermesi üzerine, "Ben de onun istifasını istedim, o da bunu saygıyla karşıladı. Her şey bir tarafa o iyi bir insan." diye konuştu.

"OBAMA'DAN ENKAZ DEVRALDIM"

Ayrıca Trump toplam 76 dakika süren basın toplantısında, ABD ana akım medyasına yönelik eleştirilerini devam ettirdi.

Trump, eski Başkan Barack Obama'dan "enkaz" devraldığını belirterek, bir önceki yönetimden kalan sorunları çözmeye çalıştıklarını söyledi. Trump, "Yönetimimizde her şey yolunda" ifadesini kullanarak ABD ana akım medyanın ise doğruları yansıtmadığını kaydetti.

"BASIN KONTROLDEN ÇIKMIŞ DURUMDA"

Donald Trump, "Bu basın toplantısını ülkemizdeki birçok medya organı ve muhabirlerin doğruyu söylemediği için yapıyorum. Bizim halkımız doğruyu bilmek zorundadır ve saygıyı hakediyor." değerlendirmesinde bulundu.

Trump, "Basın dürüst değil ve biz bunu konuşmazsak bu Amerikan halkına yalan söylediğimiz anlamına gelir. Bunu dile getirmeliyiz. Basının neden böyle yaptığını araştırmalıyız, kontrolden çıkmış durumdalar."

"BİLGİLERİ YALANCI BASINA SIZDIRANI BULACAĞIZ"

Öte yandan Trump, Flynn olayını örnek vererek ABD basınına Beyaz Saray'dan gizli bilgilerin sızdırılmasını eleştirdi.

Gizli bilgilerin basına sızdırılmasının kabul edilemeyeceğini belirten Trump, "Bilgileri yalancı basına sızdıranları bulacağız." dedi.

Kaynak: AA