TRT, Yerel Seçimlerde İddialı

TRT, Yerel Seçimlerde İddialı

TRT, Pazar Günü Yapılacak Yerel Seçimler İçin Aylar Öncesinden Başladığı Hazırlıklarını Tamamladı. Son Teknoloji ile İzleyicilerin Karşısına Çıkacak Olan TRT, Seçim Sonuçlarını Dokunmatik Akıllı Ekran ile Anında İzleyenlere Ulaştıracak.

TRT, Yerel Seçimlerde İddialı

TRT, Pazar günü yapılacak yerel seçimler için aylar öncesinden başladığı hazırlıklarını tamamladı. Son teknoloji ile izleyicilerin karşısına çıkacak olan TRT, seçim sonuçlarını dokunmatik akıllı ekran ile anında izleyenlere ulaştıracak.

TRT'den yapılan açıklamada; Pazar günü yapılacak olan seçimler için çalışmalara aylar önce başlandığı ve teknolojinin baştan aşağı yenilendiği belirtildi. Açıklamaya göre, "akıllı ekran" ile seçim gecesi zihinlerde oluşabilecek tüm karışıklıklara son verilecek. Dokunmatik akıllı ekran ile binlerce sandıktan akan sonuçlar yormadan, en doğru ve en şeffaf şekliyle TRT'den izlenebilecek. Öte yandan, seçim sonuçlarının basit ve anlaşılır bir şekilde aktarılması için çeşitli grafik ve animasyonlardan da yararlanılacak.

-GENEL MERKEZLERDEN CANLI BAĞLANTI-

Seçim gecesi TRT, parti genel merkezlerden canlı bağlantı yaparak, merkezlerdeki son durumu ve yaşanan heyecanı yansıtacak. Liderlerin seçmene yönelik yaptıkları açıklamalar, anında ekranlara gelirken; İstanbul, İzmir, Adana, Trabzon, Erzurum, Diyarbakır ve Antalya'ya yapılacak bağlantılarla Türkiye genelindeki atmosfer de izleyiciye aktarılacak.

Ankara'daki seçim özel stüdyosunda ise Fehmi Koru, Derya Sazak, Prof. Dr. Mustafa Erdoğan ve Prof. Dr. Fuat Keyman ile İstanbul'dan Ekrem Dumanlı gece boyunca sonuçları ve sonuçların mevcut siyasi süreçte yapacağı değişiklikleri değerlendirecek. Gazeteciler Fikret Bila, Murat Yetkin, Mustafa Ünal Ankara'dan, Mustafa Karaalioğlu, Taha Akyol, Altan Öymen ve Akif Beki İstanbul'dan yayına katılacak.

TRT, seçim gecesi programları da ihmal etmeyecek. komedi Dükkanı'nın seçim için özel olarak çekilen bölümleri, seçim heyecanına kahkahayı ekleyecek. Liderlerin seçim gezilerindeki ilginç anıları, seçim şarkıları, adayların inanılmaz vaatleri ve seçim arşivi gibi ilgi çekici dosyalarla, izleyenlere keyifli anlar yaşatılacak. (ANKA)

(DNZ/BÜN)