TRT Genel Müdürlüğü İçin 58 Başvuru

TRT Genel Müdürlüğü İçin 58 Başvuru

TRT Genel Müdürlüğü için başvuru süresi sona erdi. 25 Ekim'de başlayan süre içinde RTÜK'e başvuruda bulunan aday sayısı 58 oldu.

TRT Genel Müdürlüğü İçin 58 Başvuru

TRT Genel Müdürlüğü için başvuru süresi sona erdi. 25 Ekim'de başlayan süre içinde RTÜK'e başvuruda bulunan aday sayısı 58 oldu. Adaylar arasında 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından iki kez kararnamesi geri çevrilen Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarı İbrahim Şahin de yer alıyor.

Şenol Demiröz'ün 1 Ağustos 2005'te emekliye ayrılmasıyla boşalan ve bu tarihten sonra vekaleten yürütülen TRT Genel Müdürlüğü için 26 Ekim'de başlatılan başvuru süreci bugün saat 18.00'de sona erdi. TRT Genel Müdürlüğü için 58 kişi RTÜK'e resmi başvuruda bulundu.

Daha önce Hükümetin aday gösterdiği ancak prosedür hatası yapıldığını gerekçe göstererek iki kez 10. Cumhurbaşkanı Sezer tarafından kararnamesini geri çevrilen Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarı İbrahim Şahin'in Genel Müdürlüğe getirilmesine kesin gözüyle bakılıyor.

PTT'yi, genel müdürlüğü zamanında kara geçiren ve ardından Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarlığı'na getirilen İbrahim Şahin, bu görevi sırasında Başbakanlık tarafından 160 bürokrat arasından "en başaralı bürokrat" seçilerek ödüllendirilmişti. (ANKA)

(KEN/ZG)