TRT Çukurova Bölge Radyosu'nun Kuruluşunun 40. Yıldönümü

TRT Çukurova Bölge Radyosu'nun Kuruluşunun 40. Yıldönümü

TRT Çukurova Bölge Radyosu'nun 40. Kuruluş Yıldönümü Etkinlikleri Kapsamında TRT Mersin Bölge Müdürlüğü'nde Ulu Önder Atatürk'ün Fotoğraflarının Bulunduğu Resim Sergisi Açıldı.

TRT Çukurova Bölge Radyosu'nun Kuruluşunun 40. Yıldönümü

TRT Çukurova Bölge Radyosu'nun 40. kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında TRT Mersin Bölge Müdürlüğü'nde Ulu Önder Atatürk'ün fotoğraflarının bulunduğu resim sergisi açıldı.

3 Mart 1968 tarihinde kurulan TRT Çukurova Bölge Radyosu, kuruluşunun 40. yıldönümü nedeniyle bir dizi etkinlik düzenliyor. Etkinlik kapsamında TRT'nin Ankara'daki arşivinde bulunan Atatürk fotoğrafları segileniyor. TRT Mersin Bölge Müdürlüğü'nde açılan sergide Atatürk'ün aralarında Mersin'de de çekilmiş toplam 150 fotoğrafı bulunuyor. Serginin açılışına Mersin Valisi Hüseyin Aksoy ve Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Soner Polat, CHP Mersin Milletvekili İsa Gök ve İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Çalışkan başta olmak üzere TRT Bölge Müdürlüğü Yöneticileri ve çalışanları katıldı. Serginin açılışını gerçekleştiren Vali Aksoy, etkinlikte Atatürk'ün yer aldığı fotoğrafların sergilenmesinin, etkinliklere farklı bir anlam kattığını belirterek, TRT'nin geçmişinden bugüne kadar gelişmesinde emeği geçenlere teşekkür etti. Vali Aksoy, açılış kurdelesini kestikten sonra sergiyi gezerek, fotoğrafları inceledi.

Daha sonra Vali Aksoy ve Milletvekili Gök, üzerinde TRT logosunun bulunduğu 40. yıldönümü pastasını kesti.

(ÖT-OK-Y)

Kaynak: İHA