Kasımşapa'nın Yıldızı Trezeguet, Çekya Ekibi Slavia Prag ile Anlaştı

Galatasaray'ın uzun süredir kadrosuna katmak istediği Kasımpaşa'nın Mısırlı yıldızı Trezeguet, Çekya ekibi Slavia Prag ile anlaşma sağladı.

Çek Cumhuriyeti Ligi takımlarından Slavia Prag ile anlaşan Kasımpaşalı Trezeguet, sağlık kontrolleri için Çekya'ya gitti.

Slavia Prag geçtiğimiz sezonu Plzen'in arkasında ikinci sırada tamamladı. Çinli bir yatırımcı tarafından alınan Slavia Prag, Trezeguet'in dışında birçok yıldız oyuncu için daha devreye girdi. Slavia Prag, Trezeguet için 5 milyon euro öderse Çekya tarihinin en pahalı transferi olacak.

Galatasaray'ın da transfer listesinde yer alan Trezeguet için Galatasaray, 2.5 milyon euro bonservis ve 2 de futbolcu takası teklif etmişti. Sarı-kırmızılı kulübün transferdeki beyni Abdürrahim Albayrak da yaptığı açıklamada Trezeguet'in transferi için görüşmelerde bulunduklarını ve Kasımpaşa'dan kolaylık beklediklerini dile getirmişti.

2 MİLYON EURO KARŞILIĞINDA TRANSFER OLACAK

Kasımpaşa'nın opsiyonu kullanarak sözleşmesini 2 milyon euro karşılığında uzattığı ve Galatasaray'ın uzun süredir ilgilendiği Trezeguet, Slavia Prag'a transfer oluyor.

5 milyon Euro bonservis bedelini ödemekte zorlanan Galatasaray, Kasımpaşa'nın tamamını peşin istediği ücret nedeniyle Mısırlı oyuncuyu elinden kaçırırken; CEFC Grubu tarafından kulübün yüzde 99,96'sı satın alınan Slavia Prag hızlı davranarak Kasımpaşa ile anlaştı. Trezeguet'nin sağlık kontrolü için Çekya'ya gittiği ve işlemlerin ardından Slavia Prag'a imza atacağı belirtildi.