Travestinin Katil Zanlısı Tutuklandı

Travestinin Katil Zanlısı Tutuklandı

Kuşadası'nda bıçaklanarak öldürülen travestinin katil zanlısı, tutuklanarak cezaevine konuldu.

Travestinin Katil Zanlısı Tutuklandı

Kuşadası'nda bıçaklanarak öldürülen travestinin katil zanlısı, tutuklanarak cezaevine konuldu.

Cinayeti aydınlatmak için çalışmalarını yoğunlaştıran polis, dün travesti Kadir K.'nın katil zanlısı olan 22 yaşındaki Ö.Ö.'yu yakalamıştı. Ekiplerin, olay saatlerinde Kadınlar Denizi Andaç Sitesi önünde duran ve daha sonra da hareket eden bir aracı tespit ettiği, yapılan araştırmada zanlı Ö.Ö.'ye ulaşıldığı öğrenildi.

"BIÇAKLADIM, BİRA ŞİŞESİNİ KAFASINDA KIRDIM, KAFASINI DUVARA VURDUM"

Zanlı Ö.Ö., Asayiş Şube Amirliği'ndeki sorgusunun ardından Kuşadası Adliyesi'nde bugün hakim karşısına çıktı. Cinayeti işlediğini itiraf eden Ö.Ö., olay gecesi, babasına ait otomobile aldığı Kadir K.'nın evine gittiklerini, 70 lira karşılığında birlikte olduklarını söyledi. Kadir K.'nın daha sonra kendisinden 30 lira daha istediğini ve aralarında tartışma çıkınca da bıçakla kendisini tehdit ettiğini ileri süren Ö.Ö,
"Bıçağı tutmaya çalıştığım sırada elimden yaralandım. Boğuşma sırasında elinden bıçağı aldım ve onu göğsünden yaraladığımı hatırlıyorum. Evden çıkmaya çalışırken yine bana saldırdı, bu kez de bira şiseni kafasında kırdım ve başını duvara vurdum. Ardından da Kadir K.'yı yatakta bırakıp, cep telefonuy ile ilişki için verdiğim 70 lirayı alıp kaçtım. Sonra telefonu denize attım, öldüğünü ise gazete haberlerinden öğrendim. Çok pişmanım" dedi.

BABASINA HABER VERİLMEDİ, CENAZE NAMAZI KILINMADI, MEMLEKETİNE GÖMÜLDÜ

Bu arada, olayda hayatını kaybeden travesti Kadir K.'nın cenazesi, babasına haber verilmeden memleketi Aydın'ın İncirliova ilçesinde toprağa verildi. Kimsesizler mezarlığına gömülmemesi için travesti arkadaşlarının yaptığı girişimlerin ardından Kadir K.'nın cenazesini önce kabul etmeyen, ardından da karar değiştiren ailesi, cenaze namazı kılınmasını istemedi. Kuşadası Belediyesi'ne ait cenaze aracıyla İncirliova Mezarlığı'na getirilen cenaze, Kuşadası'ndan gelen travesti arkadaşlarının katılımıyla defnedildi. Cenazeye katılan Kadir K.'nın yakınları, görüntü alınmasına izin vermedi.

Kaynak: İHA