Tramvay İbrahimli Etabı Bağlantı Çalışması Yapılıyor

Tramvay İbrahimli Etabı Bağlantı Çalışması Yapılıyor

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nin kentin ulaşımı için yaptığı birbirinden farklı çözüm projeleri tüm hızı ile devam ediyor.

Tramvay İbrahimli Etabı Bağlantı Çalışması Yapılıyor

Köprülü kavşaklar, alternatif yollar, yeni otobüsler ve tramvay hatları ile Gaziantep'in ulaşım sıkıntısını asgariye indirmeyi hedefleyen Büyükşehir Belediyesi'nin, İbrahimli 3. Etap hattı çalışmalarında sona geldi.

15 Kasım'dan itibaren Zübeyde Hanım Bulvarı ile Kadı Değirmeni arasında makas birleştirmesi ve ray döşemesinin yapıldığı, 3. Etap İbrahimli–Tugay hattı çalışmasında, Bahriye Üçok Caddesinden mevcut (ana) hattına bağlantısını yapılıyor. Bu açıdan bu hat üzerinde tramvay seferleri geçici bir süreliğine ara verilirken, yerine Akkent'ten gelip Rasaf yolundan aktarmalı olarak ulaşımını sağlıyor.

İşin bitim tarihine kadar tramvaylar Akkent–Rasaf Yolu, Rasaf Yolu–Akkent istasyonları arasında sefer yapacak. Rasaf Yolu–Gar, Gar–Rasaf Yolu istasyonları arasında ise körüklü otobüslerle aktarma yapılarak seferler tamamlanacak.

10 körüklü otobüs, 4 normal otobüs ile vatandaşa ring seferleri sayesinde vatandaşların kent merkezine ulaşımları kesintisiz sağlanmış oluyor. Akkent-Rasaf Yolu, Gar-Rasaf Yolu durakları arasında binişler için tek ücret ödeyecek olan vatandaşların ring seferilerine ayrı bir ücret ödemeleri söz konusu olmayacak.

Gar-Akkent güzergahında seyahat eden araç sürücüleri Harikalar Diyarı yolunu kullanarak Binevler Yolundan Üniversite güzergahına gidebilecekler.

Aynı şekilde Karmen Peyzajdan sağa dönüş yapan araç sürücüleri Acıoğlu Et Lokantası önünden geçtikten sonra Metro Yolu'nu kullanarak Üniversite güzergahına seyahat edebilecekler.

Akkent-Rasaf Yolu, Gar-Rasaf Yolu güzergâhlarında ulaşımdan faydalanacak vatandaşlar için aktarma seferleri hafta içinde sabah saat 06.00'da, hafta sonları ise 06.30'da başlayacak.

Kaynak: Bültenler