Tramvay Hattı Start Aldı

Tramvay Hattı Start Aldı

Bursa'da şehir merkezine yapılması planlanan tramvay hattının inşaatı start aldı.

Tramvay Hattı Start Aldı

Bursa'da şehir merkezine yapılması planlanan tramvay hattının inşaatı start aldı. Çalışmaları yerinde indeleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, "Bursa'yı demir ağlarla öreceğiz" dedi.

Bursa kamuoyunda çok tartışılan tramvay projesi inşaatı başladı. Tramvay hattında incelemelerde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa'yı demir ağlarla öreceklerini belirterek, "Bu dönem en çok önem verdiğimiz çalışma raylı sistemle ulaşım. Özellikle Bursa'mızın demir ağlarla örüleceğini dönem başında belirtmiştik. Şu anda başladığımız etap, tramvay hattının en önemli etabıdır. Garaj- İnönü Caddesi- Heykel- Altıparmak hattını oluşturan T1 hattının inşaat çalışmaları start alıyor. Bununla birlikte Bursa'mızın demir ağlarla örülmesi, şehrin tüm noktalarına tramvay ile ulaşılabilmesi için önemli çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Büyük bir hızla Kestel, Gürsu, Beşevler bölgelerini birbirine bağlayacak tramvay hatlarına kadar tüm bölgelerde tramvay hattı oluşturmuş olacağız. Bu çalışmalar hızlı bir şekilde gelişecek. İnşallah 2, 2 buçuk yıl sonra Bursa'mızın bu hatlarla donatılmış olduğunu göreceğiz.

Şu anda hedefimiz bunlara en sağlıklı bir şekilde inşaata başlamak. Fazla sıkıntı vermeden ve çok uzatmadan pratik bir şekilde tamamlamak istiyoruz. Startı Stadyum Caddesi'nden veriyoruz, fakat tek bir noktadan çalışmayacağız. Zamanla yarışıyoruz. Hedefimiz bu çalışmayı 10 ayda bitirmekti, ama daha da önce bitirme konusunda çalışmalarımızı hızlandırıyoruz. Aynı zamanda Atatürk Caddesi ve Ulu Cadde'de de çalışma devam edecek. T1 isimli güzergah yaklaşık 6 buçuk kilometreden oluşacak ve üzerinde 13 durak bulunacak. İlk etapta tramvay yolunu araçlar da kullanacak" dedi. - BURSA