Trakya'da Karne Heyecanı

Anadolu Ajansı - Haberler | Güncel

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : - Roman öğrencilerin gösterisi Vali Esengül Civelek'in öğrencilere karne vermesi Trakya'da karne heyecanı Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ'daki okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerdeki öğrenciler karne alarak, 3 ay sürecek yaz tatiline başladı.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : -

Roman öğrencilerin gösterisi

Vali Esengül Civelek'in öğrencilere karne vermesi Trakya'da karne heyecanı

Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ'daki okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerdeki öğrenciler karne alarak, 3 ay sürecek yaz tatiline başladı.

Edirne'de, 55 bin 764 öğrenci törenle karnelerini aldı.

Edirne Valisi Günay Özdemir'in Yüksel Yeşil İlköğretim Okulu'nda katıldığı törende, mahalli kıyafetli minik öğrenciler Karadeniz müziği eşliğinde bir gösteri sundu.

Sınıflarda öğrencilerle sohbet eden Özdemir, karneleri dağıtarak, öğrencilere kitap hediye etti.

Öğrencilerin yaz tatilinde yeni yıla hazırlanacağını aktaran Özdemir, "Velilerimizin bu konuda hassas olduklarını düşünüyorum. Edirne'de veliler eğitim konusunda çok bilinçliler. Velilerimizle iş birliğine devam edeceğiz. Buradaki başarı sadece çocuklarımızın değil, öğrencinin başarı ve başarısızlık durumunda velinin de katkısı vardır. Başarılı ya da başarısız olan aslında velidir, o yüzden velilerimiz kendi hatalarını ve eksikliklerini de göz önünde bulundurarak, gelecek yıllarda daha iyi, daha huzurlu bir toplum için nesil yetiştireceğimizi de kendilerine tavsiye ediyorum." dedi.

Karne dağıtım töreni sırasında, Edirne Emniyet Müdürü Armağan Adnan Erdoğan, Edirne Jandarma Komutanı Albay Kamuran Ersan, Edirne Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan, Edirne Müftüsü Emrullah Üzüm, Edirne Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Orhan Sarı, Edirne Kültür ve Turizm Müdürü İrfan Özcan da hazır bulundu.

Öğrencilere madalya, öğretmene plaket

Yüksel Yeşil İlköğretim Okulu 4-B sınıfında karnelerini alan öğrencilere madalya, sınıf öğretmeni Sabriye Önen'e ise plaket verildi.

Sınıf annesi Münire Çakır, gazetecilere yaptığı açıklamada, madalya ve plaket fikrinin kendisine ait söyledi. Çocuklara güzel bir anı kalması için karne töreninde madalya ve plaket dağıttıklarını anlatan Çakır, "Çocuklara hediyem oldu bu fikir. Çok iyi bir dönem geçirdik tüm velilerimize teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Kırklareli'nde karne töreni

Kırklareli'nde 51 bin 640 öğrenci düzenlenen törenle karnelerini aldı.

Tevfik Fikret İlkokulundaki tören, roman öğrencilerin müzik gösterisi ile başladı.

Vali Esengül Civelek, Milli Eğitim Müdürü Murat Aşım ile Halk Sağlığı Müdürü Çiğdem Cerit, proje kapsamında düzenlenen ses yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerini verdi. Daha sonra Vali Civelek ve Milli Eğitim Müdürü Aşım, öğrencilere karnelerini dağıttı.

Kırklareli'nin eğitim alanında başarılı olduğunu belirten Civelek, şehirdeki başarının artması için gayret gösterdiklerini ve öğrencilerin doya doya tatillerini yapacaklarını sözlerine ekledi.

-Tekirdağ'daki karne töreni

Tekirdağ'da, 698 eğitim kurumunda 165 bin 190 öğrenci törenle karnelerini aldı.

Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan, Süleymanpaşa Kaymakamı Ahmet Atılkan, İl Milli Eğitim Müdürü Halis İşler, Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası İlkokulu'nda karne dağıttı.

Trakya'da Karne Heyecanı
Trakya'da Karne Heyecanı
Trakya'da Karne Heyecanı

Kaynak: Anadolu Ajansı

Çok Okunan Haberler

title