Trafikte Şok Denetim Dönemi Başlıyor

Trafikte Şok Denetim Dönemi Başlıyor

Burdur'da, Trafik Ekiplerinin, Belli Noktaların Dışında da Denetimleri Artırarak Çalışmalara Devam Edeceği Belirtildi.

Trafikte Şok Denetim Dönemi Başlıyor

Burdur'da, trafik ekiplerinin, belli noktaların dışında da denetimleri artırarak çalışmalara devam edeceği belirtildi.

Burdur'da trafik polisleri tarafından belli noktalarda yapılan denetimler, farklı bölgelere de kaydırılarak sürücülerin şehrin her noktasında dikkatli olması sağlanacak. Fahri müfettiş sayısı artırılarak, denetimler daha etkin yapılacak.

İçişleri Bakanlığı'nın yıl sonundaki genelgesine göre, nüfus oranına göre 158 fahri trafik müfettişi bulunması gereken Burdur'da 113 eksik bulunduğu ve şu ana kadar yapılan başvuruların 51 olduğu belirtildi.

Mevcut 45 fahri müfettiş sayısının yetersiz kalması üzerine bu yıl tekrar başvuruların kabul edildiğini belirten Burdur Trafik Şube Müdürü Ramazan Demircan, "113 fahri trafik müfettişi alınacak. Bugüne kadar 51 başvuru oldu. Kayıtlar 13 Şubat'a kadar sürüyor, isteklileri bekliyoruz" dedi.

Fahri trafik müfettişliği müracaatı konusunda dolan başvuru süresinin 13 Şubat'a kadar uzatıldığını belirten Demircan, trafikte güvenliği artırmak, sivil denetimi sağlamak ve kazaların önüne geçmek amacıyla fahri müfettişlerin artması gerektiği belirtildi.

Demircan, 40 yaşını aşmış, 4 yıllık yüksekokul mezunu, en az 10 yıllık ehliyeti bulunup ağır trafik cezası bulunmayanların fahri trafik müfettişliği için başvurabileceğini söyledi.

Trafik ekiplerinin şok denetimler uygulayacağını ve sürücülerin belli noktalarda değil tüm yerlerde dikkatli olmaları gerektiğini belirten Demircan, şöyle konuştu: "Burdur'da çok ciddi yaralamalı ve ölümlü kaza yok. Kazalarda artış var, ancak sevindirici olan bunların maddi hasarlı olması. Ekiplerimiz farklı saatlerde farklı noktalarda uygulama yapacak. Özellikle emniyet kemeri uygulamalarına ağırlık vereceğiz. Işık donanımı eksik araçlar ve motosikletlerle ilgili uygulamalara ağırlık vereceğiz. Kaza

riskini artıran cep telefonu görüşmelerine artık uyarı değil ceza kesilecek. Şu ana kadar 43 hurda motosiklet satışı yapıldı, 23'ünün de satışı yapılacak."

(ŞT-HO-Y)