Trafik Kazasında Ölen Öğrenciye Okulundan Vefa
Haberler » Yerel » Haber

Trafik Kazasında Ölen Öğrenciye Okulundan Vefa

Yahyalı İlçesindeki Hacı Mustafa Koyuncu Anadolu Öğretmen Lisesi Öğrencisi Nisa Dönmez Anısına Okulunda Kurulan Kütüphane Törenle Açıldı

Trafik Kazasında Ölen Öğrenciye Okulundan Vefa

Antalya'nın Manavgat ilçesi yakınlarında 14 Temmuz 2010 tarihinde geçirdiği trafik kazasında yaşamını yitiren Kayseri'nin Yahyalı ilçesindeki Hacı Mustafa Koyuncu Anadolu Öğretmen Lisesi öğrencisi Nisa Dönmez anısına okulunda kurulan kütüphane törenle açıldı.

Okul aile birliği, okul idaresi ve öğrencilerin katkılarıyla kurulan kütüphanenin açılışına, Nisa Dönmez'in annesi Songül ve babası Mustafa Dönmez ile Yahyalı Kaymakamı Ziya Polat, Yahyalı Milli Eğitim Müdür Vekili Veli Türkmenoğlu, bazı daire müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Nisa Dönmez'in sınıf arkadaşları tarafından hazırlanan slayt gösterisi sırasında salondakiler, gözyaşlarına hakim olamadı.

Slayt gösterisinden sonra kütüphanenin açılış kurdelesini Ziya Polat ile Nisa Dönmez'in annesi Songül ve babası Mustafa Dönmez birlikte kesti. Nisa Dönmez'in adını taşıyan kütüphanede yaklaşık 3 bin kitap bulunuyor.

(HBL-ORC-VED-ZVR) - KAYSERİ